ממלכת “ישר-אל” הוקמה בעמק חפר: “לא מכירים במדינה ובחוקיה – בחרנו בחופש”

אנשי הממלכה, המתגוררים במתחם נופש נטוש בשרון, אינם מכירים בריבונות המדינה: “הם מפחדים שנתנתק מהם, שיאבדו את הכוח עלינו”. חברי הקבוצה, שמפעילים קונסוליה, חבר מושבעים ומערכת חוקים עצמאית, הורחקו מהמקום עקב הסגת גבול – אך מסרבים לעזוב: “האדמות הן רק של הבורא”

אנשי ממלכת “ישר-אל”, שהוקמה לדבריהם על פי החוק הבינלאומי, המשיכו היום (שלישי) את שגרתם במתחם הנופש הנטוש “בית יערי” שבעמק חפר – אף שבחמישי האחרון הרחיקה המשטרה מהמקום עשרה מהם, ואתמול עצרה שניים ששבו למתחם. “אנחנו לא מכירים במדינה ובחוקים שלה – בשבילנו היא תאגיד”, סיפרו ל-ynet.

חברי הממלכה לא מוכנים לפנות את המתחם הנטוש שבאזור השרון, המורכב ממבנים ישנים ורעועים. על קירות החדרים ציורי גרפיטי רבים, צלב קרס, כתובות וסימנים. “לאט-לאט משקמים את המקום, נוטעים עצים, מנקים ומכשירים חדרים למגורים”, ציינו.

שי בן דוד, חבר הממלכה, הסביר: “אם אתה לוקח אדמה שאינה שייכת לאדם פרטי ולא יוצר קורבן – הכול בסדר. על פי חוזה שכתוב בתנ”ך עצמו, אנחנו גרים ונוכרים בארצו. מה שקרה זה שהשתלטו כאן תאגידים ויצרו עבדות. אנשים צריכים לשלם את המשכנתא, ואין להם מאיפה, אז הכניסו למעשה את כולם לתוך עבדות אינסופית. האדמות הן של אף אחד, הן של הבורא”.

עד שנתפסו על ידי המשטרה, נהגו חברי הממלכה לנסוע ברכבים בעלי מספר רישוי סגול. כיום, חונים בחניית המתחם רכבים ללא מספרי רישוי. לחברי הממלכה יש דגל משלהם ובגדים הנושאים את סמליה. לדבריהם, הם מפעילים קונסוליה וכפופים לחוקיה של הממלכה בלבד, הנקבעים על ידי חבר המושבעים שלהם – אין להם מנהיג או מלך.

כמה אנשים אתם בממלכה?

“אני לא יודע את המספר המדויק. התאגיד הזה, הסוכנים שלו וכל מה שקשור אליו מתנהלים בפיראטיות. זו ממש מאפיה. הם יודעים שאנחנו מכירים את כל החוקים, שאנחנו חוקרים, שאנחנו יודעים את האמת. הם מפחדים שנתנתק מהם. ברגע שזה יקרה, הם יאבדו את הכוח שלהם. אנחנו לא רוצים לפגוע להם בכוח, אנחנו רוצים לחיות לצידם. לא מעניין אותנו מה קורה בתאגיד, מעניין אותנו שאנשים יכירו באמת ויחליטו לבד מה הם רוצים – חירות או עבדות. אנחנו בוחרים בחירות”.

לדבריו, “אני לא מכיר בבית משפט כי הוא לא קיים. קודם כול, שופטים צריכים להיבחר בצורה כלשהי. מעבר לזה, הסכם ורסאי והתנאים שלו לא כובדו על ידי מדינת ישראל, ולמעשה לא נוצרה חוקה. הם היו מחויבים ליצור חוקה על-פי הצבעה של העם, ואז הייתה להם את היכולת לחוקק חוקים. ברגע שאין חוקה, אי אפשר לחוקק חוקים, ולכן כל מערכת המשפט והחוק – או איך שלא תקראו לזה, שקיימים בתאגיד מדינת ישראל – מתקיימים על בסיס המנדט הבריטי”. הוא הוסיף: “כל מה שאתם מכירים זה פקודות, צווים ותקנות. אין חוק. הם יכולים לקרוא לזה חוק, אבל מכיוון שאין חוקה, הם עושים מה שמתחשק להם”.

אתמול כאמור נעצרו שניים מתושבי הממלכה, פדרו אליעזר גוסמן סנטנדר (37) ומלסה אמבאו (34), והובאו היום לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשלושה ימים בחשד לעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הסגת גבול פלילית וסירוב לנטילת אמצעי זיהוי. בדיון טען גוסמן סנטנדר, תושב אשקלון במקור: “אני פדרו, אדם חי, ריבון, ואני לא מוותר על הזכויות שלי”.

השופטת אפרת רחלי מאירי הורתה על הארכת מעצרם ביממה, וקבעה בהחלטתה: “בשלב זה – תוך שאני נותנת את דעתי על טענותיהם בכל הנוגע לעניין אי-ההכרה בסמכותה הריבונית של מדינת ישראל – לא ניתן להורות על שחרורם”. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes