לקראת התחרות: השיר של ישראל לאירווזיון ייחשף בחודש הבא

השיר הישראלי לתחרות האירווזיון “UNICORN” יחשף במילואו ביום האישה הקרוב (8.3), כך נמסר היום (שלישי) מתאגיד השידור. 

נועה קירל חשפה את השיר לאירווזיון – וזה הכותב המוכר שחתום עליו

את השיר “UNICORN”  יצרו דורון מדלי, מאי ספדיה, ינון יהל ונועה קירל שתייצג את ישראל בתחרות. עוד לפני שמישהו מחוץ למעגל הקרוב של קירל שמע את השיר, הוא כבר הספיק להיות מדורג במקום גבוה בטבלאות ההימורים לתחרות האירופית. טבלאות ההימורים לקראת האירוויזיון מדורגות לרוב על ידי חובבי אירוויזיון ואנשים המתעניינים בתחרות, ומופיעים בה שירים שנחשפו, לצד שירים שטרם נחשפו ואפילו מדינות שטרם בחרו נציג. 

נראה כי הדירוג הגבוה לו זכתה קירל קשור לכמה סיבות, בין השאר הקריירה הבינלאומית של קירל והשירים באנגלית שכבר הוציאה בלי קשר לתחרות, ההצלחה הגדולה שלה בישראל, יחד עם ההכירות עם הסגנון הפופי של שיריה שהופכים אותה למועמדת מובילה בתחרות. עם זאת, כמובן שמוקדם להכין את בגדי הים ולקפוץ למזרקה בכיכר רבין, וכאשר השיר ייחשף, הוא ינוע למעלה או למטה בהתאם לטעמם של המצביעים.

בחודש נובמבר הודיע איגוד השידור האירופי כי ההחלטה בנוגע לעולות לחצי הגמר תיקבע רק ע”י הצופים בבית. ההחלטה משנה את השיטה שהייתה נהוגה עד היום, בה ההחלטה על העולות התקבלה בשקלול של הצבעת הצופים יחד עם הצבעת השופטים. עם זאת, שיטת ההצבעה בגמר תישאר כפי שהייתה נהוגה בעבר. החלטה נוספת שהתקבלה היא כי ההצבעה תיפתח לכלל העולם. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes