טדי שגיא שוקל למחוק את מניית KAPE מהמסחר בשוק ההון בבריטניה

| פולי טל, Investing.com |

איש העסקים טדי שגיא (בצילום למעלה), בעל השליטה בחברת פתרונות אבטחת הסייבר והפרטיות ברשת קייפ טכנולוג’יס (LON:קייפ), מציע לבעלי המניות הנוספים להנזיל את השקעתם בפרמיה ולמחוק את המניה מהמסחר בשוק ההון הבריטי.

Kape, שנסחרת בבורסת המשנה הבריטית (AIM) לפי שווי נוכחי של כ-1.3 מיליארד דולר, הודיעה היום כי שגיא, שמחזיק ב-54.9% מהון מניותיה, יוצא בהצעת רכש ליתר מניות החברה שאינן ברשותו ואם זו תושלם כמתוכנן – תימחק מניית קייפ מהמסחר ותחדל מלהיות חברה ציבורית.

היקף אחזקתו הנוכחית של שגיא עומדת על כ-800 מיליון דולר.

הצעת הרכש של שגיא עומדת על 285 פני למניה, פרמיה של 15% על מחיר השוק טרם היוודע דבר הצעת הרכש. המחיר אותו מציע שגיא משקף שווי חברה של כ-1.5 מיליארד דולר. כמו כן, מחיר זה משקף פרמיה של 7.5% על מחיר המניה שנקבע בהנפקת המניות המשנית שביצעה קייפ באוקטובר האחרון, שבה שגיא שמר על חלקו.

לפי המחיר שנקבע בהצעה הנוכחית, ואם היא תצא לפועל במלואה, שגיא ישקיע במהלך זה כ-700 מיליון דולר. מניית קייפ נסגרה ביום שישי על מחיר של 260 פני. מניית קייפ נסחרת ב-AIM במתכונתה הנוכחית של החברה, ממאי 2016, לפי מחיר של 24.5 פני למניה.

לפני כשלושה שבועות קייפ פרסמה תוצאות מקדמיות לשנת 2022. ההכנסות צפויות להגיע לרף העליון של טווח התחזיות, 623 מיליון דולר (הטווח נע בין 610-624 מיליון דולר) וה-EBITDA פרו-פורמה מתואם צפוי להיות 173 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים צופים לחברה הכנסות של 690 מיליון דולר לשנת 2023 כולה.

עוד לפי הודעת קייפ מלפני כשלושה שבועות, רכישת ExpressVPN הפכה את קייפ לענקית עולמית בשוק פתרונות הפרטיות ברשת האינטרנט הצומח במהירות, ונכון לסוף 2022 יש לחברה המאוחדת 7.4 מיליון מנויים לקוחות משלמים, עלייה של 12% לעומת 2021. את קייפ מנהל מאז 2016 המנכ”ל עידו ארליכמן.

בהודעת החברה בהודעתה לבורסה בלונדון צוין כי

“טדי שגיא מאמין שההצעה מספקת נזילות אטרקטיבית ומהווה הזדמנות משכנעת לבעלי המניות לממש את החזקותיהם בפרמיה משמעותית על מחיר המניה הנוכחי. שגיא היה איתן בתמיכתו בקייפ, והבטיח את הצלחת הרכישות של החברה שיצרו טרנספורמציה משמעותית וזאת על ידי מתן ודאות באשר לזמינות המזומן למימון הרכישות. עם זאת, שגיא מאמין כעת שהדרך המתאימה ביותר לתמוך באסטרטגיית הצמיחה של קייפ היא באמצעות השקעות הון לטווח ארוך המנוהלות הרחק מהשווקים הציבוריים”.

טדי שגיא עצמו ציין בהודעת החברה:

“בעשור האחרון היינו עדים לצמיחה המהירה של שירותים דיגיטליים עם התרחבות המסחר האלקטרוני. קייפ הפכה, בתמיכתנו כבעלי מניות הרוב ובאמצעות מספר רכישות אסטרטגיות, למובילה עולמית אמיתית בתחום הפרטיות והאבטחה הדיגיטלית. לאחר שקלול היתרונות והחסרונות של מסחר ציבורי במניות החברה, ולאור אי הוודאות המקרו-כלכלית הנוכחית והמסחר הדליל במניות החברה, כמו גם אפיקי צמיחה חדשים שיש ל-קייפ, אנו נחושים בדעתנו שהפרק הבא במחזור החיים של קייפ הוא בזירה הפרטית. אנו מחויבים לצמיחה נוספת של קייפ בתוך קבוצת החברות שלנו, מה שיאפשר לה לנצל סינרגיות תפעוליות וגישה להון שנדרש לצמיחתה המתמשכת, במיוחד כשהתכנסות של טכנולוגיות תופסת תאוצה. מתוך הכרה שלא כל בעלי המניות של קייפ ירצו להמשיך אתנו ב- קייפ כחברה שאינה נסחרת בבורסה, הצעת הרכש במזומן שלנו מייצגת הזדמנות משכנעת עבורם לממש את החזקותיהם”.

יתר בעלי העניין בחברה (בעלי מניות שלהם החזקה של מעל 3%, לפי ההגדרה בשוק ההון הבריטי) הם גוף ההשקעות Slater Investments עם החזקה של 6.7%; וכן שני מייסדי EXPRESS VPN עם 5.7% לכל אחד.

במהלך 5 השנים האחרונות ביצעה קייפ 7 רכישות בהן השקיעה הון כולל של 1.3 מיליארד דולר. הרכישה הגדולה בתולדותיה הייתה של ExpressVPN האמריקאית תמורת 926 מיליון דולר במזומן ובמניות.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes