חשד: הבריחו מיליוני ליטרים של סולר מדובאי כדי להתחמק ממסים

שישה אנשים עוכבו אמש (שני) על ידי חוקרי המכס, בחשד להברחת מיליוני ליטרים של סולר מדובאי, דרך מצרים לישראל. במכס אומרים כי זאת כדי להתחמק מתשלום מס קנייה בסך 10,369,874 שקלים. בית משפט השלום בחיפה שיחרר בתנאים מגבילים שניים מהם, דוד מסבכר מתל אביב, מנהל בחברת “שמני תעשיה לישראל” (שלטענת המכס במקביל מנהל גם חטיבה עסקית בחברת “גדות”), ומנהלת המשרד רוזי שמן מהרצליה, שניהם בני 38.

חוקרי המכס שהפעילו אמצעים מודיעיניים ומבצעיים, טוענים כי הסולר, שהיה מאוחסן במתקן מילואות מזרח באיזור עכו, הוצא משם במספר הזדמנויות בשעות לילה מאוחרות במהלך חודש ינואר, והובל לדרום הארץ. זאת בניגוד להתחייבות החברה, תוך שמעבדות בודקות את מהות החומר שיובא כ”תזקיק שעווני” הפטור ממיסים.

סנגורו של החשוד, עו”ד יואב סגל, טען בבית המשפט: “אנו משוכנעים שמדובר באי הבנה שתתברר במהרה”. לדבריו, “בחודש ינואר בו בוצעו המעשים, הוא לא עבד בחברה החשודה אלא בחברה מתחרה. הטענה בבקשה שהחשוד היה מנהל פעיל . אינני יודע מה זה אומר מנהל פעיל. כאשר אדם עובד כשכיר בחברה מתחרה, לא ברור איך הוא יכול להיות בעת ובעונה אחת מנהל פעיל בחברה שאותה עזב. אין לו תיק פורמאלי בחברה”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes