חי בווילה, נוסע במרצדס: זהו הקבלן החשוד בפרשת המיליארד

הקבלן הבכיר מראשון לציון נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות במשרד הביטחון. לוחמי סיירת מטכ”ל לשעבר טענו כי גרר אותם לתביעות משפטיות: “זה המארב האכזרי ביותר שנתקלתי בו – יותר מכל פעילות בצבא”. מעצרו הוארך בשבוע, המשטרה: “פעל כחלק מהתארגנות עבריינית”

צחי לביא (49) מראשון לציון, בכיר בהתאחדות הקבלנים, חי את החלום עד שנעצר אתמול (שני) בחשד למעורבות בפרשת “הונאת המיליארד” במשרד הביטחון. הוא הקים חברת קבלן והפך לאיש עשיר ומקושר שנוהג במרצדס וחי בווילה מפוארת, אך מאחוריו הותיר לכאורה שובל של קורבנות.

ממידע שהגיע לידי ynet ומחקירת היחידה הכלכלית בלהב 433 עולה כי בשלוש השנים האחרונות סולק לביא מלפחות ארבעה פרויקטים שהתחייב לבנות. בחלק מהפרויקטים, היזמים היו אנשים מן היישוב – לא מומחי נדל”ן – בהם גם לוחמי סיירת מטכ”ל לשעבר ובעלי עיטורי לחימה הטוענים כי נפלו בקסמיו של הקבלן.

השיטה בכל הפרויקטים הייתה אחידה. לביא נהג להציע הצעה נמוכה במכרז – וזכה בעבודה. בחודשים הראשונים לבניית הפרויקט הוא הכניס להצעה סכומי כסף “חריגים” שלטענתו לא תומחרו בהצעת המחיר המקורית, והיזמים נאלצו להוסיף לתקציב מיליוני שקלים. בחלק מהמקרים ביקשו היזמים לצאת מהעסקה, אבל הקבלן סירב וגרר אותם לתביעות משפטיות.

גורמים המעורים בפרטים אמרו ל-ynet כי “פרויקטים שהיו אמורים להסתיים אחרי שנה וחצי הסתיימו כעבור חמש שנים. היזמים הפסידו מיליונים, הדיירים חיו באתר בנייה ללא תנאים מינימליים וצחי לביא המשיך הלאה”. זאת בזמן שבאחד הפרויקטים המרכזיים שלו, ברחוב הירקון בתל אביב, הבטיח ליזמים למכור דירות יוקרה בעלות של 100 אלף שקלים למטר.

עוד עולה מהחקירה כי לביא, שנחשב ל”מלך הסכסוכים המשפטיים” של עולם הנדל”ן, נהג לפנות לבוררות והתעקש כי הבוררים ימונו על ידי התאחדות הקבלנים בידיעה שהוא נמנה עם בכיריה. אחד מלוחמי סיירת מטכ”ל לשעבר שנפגע מהמהלך סיפר כי מה שעבר היה “המארב הכי אכזרי שנתקלתי בו בחיי. יותר מכל פעילות אחרת שעשיתי בצבא”.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול בשבוע את מעצרו של לביא, ושל 14 חשודים נוספים בפרשה. בבקשת המעצר של המשטרה נכתב כי לביא “ביצע עבירות קבלת דבר במרמה, הלבנת הון” ועבירות נוספות מ-2016 ועד היום, “כחלק מהתארגנות עבריינית”. סנגוריו הכחישו את החשדות וטענו כי “מדובר באדם נורמטיבי נעדר עבר פלילי”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes