המסחר בוול סטריט נפתח בירידות שערים אחרי נתוני אינפלציה מאכזבים

| חדשות Investing.com |

בורסות ארה”ב פתחו את המסחר ביום שלישי בירידות שערים, לאחר פרסום נתוני מדד המחירים לצרכן שעלה יותר מהצפוי בינואר למרות שקצב העלייה השנתית הואט, וככל הנראה ישאיר את הפדרל ריזרב במסלול של העלאות ריבית מתונות.

נכון לשעה 16:45 מדד דאו ג’ונס ירד 0.25%, מדד ה- S&P 500 נחלש 0.1% והנאסד”ק נסחר בירידה קלה של 0.05%.

מדד המחירים לצרכן לחודש ינואר עלה ב-0.5%, לאחר עלייה של 0.1% בדצמבר. קצב העלייה בחישוב שנתי הואט קצת, אך הציג עלייה של 6.4%, שהיתה גבוהה יותר מהציפיות.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והדלק, עלה ב-0.4% בינואר כצפוי וב-5.6% בחישוב שנתי, גם כאן מעט מעל הציפיות שעמדו על 5.5%.

המשקיעים והאנליסטים קיוו שנתוני המדד יהוו הוכחה חותכת לכך שהעלאות הריבית הרצופות במהלך השנה שעברה שנועדו לבלום את האינפלציה אכן פעלו. מניות הצמיחה בפרט עלו השנה בתקווה שהפד יוכל לעצור בקרוב את העלאות הריבית שלו.

אבל התקוות לסוף מהיר מתפוגגות. רבים רואים כעת העלאת ריבית נוספת של רבע נקודת אחוז כאשר הפד ייפגש בחודש מרץ ולפחות עוד העלאה לאחר מכן במאי, כאשר הריבית תעלה מעל ל-5% עד אמצע הקיץ.

מניית קוקה-קולה (NYSE:KO) ירדה 0.2% בפתיחת המסחר למרות תחזית רווחים חזקה לשנה הקרובה של יצרנית המשקאות. לעומת זאת מניית מאריוט אינטרנשיונל (NASDAQ:MAR) עלתה ב-0.6% לאחר שענקית המלונאות נתנה תחזית לרווחים גבוהים מהצפוי ברבעון הראשון בעקבות ביקוש חזק לנסיעות.

מנייתה של חברת הסייבר פלנטיר (NYSE:PLTR) זינקה 12% לאחר שהחברה דיווחה לפני פתיחת המסחר על תוצאות הרבעון הרביעי שלה עם הכנסות של 509 מיליון דולר שעקפו את צפי האנליסטים. בנוסף דיווחה החברה לראשונה בתולדותיה על רווח נקי של 31 מיליון דולר או 0.04 דולר למניה, סנט אחד מעל ההערכות המוקדמות.

מבין המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק, בולטת בפתיחת המסחר מניית אינמוד (NASDAQ:INMD) שמזנקת 6.5% אחרי שהחברה פרסמה דוחות לסיכום הרבעון הרביעי של 2022 והיכתה את צפי האנליסטים עם הכנסות של 133.6 מיליון דולר, מול צפי להכנסות של 129.69 מיליון דולר. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח של 0.78 דולר למניה, ועקפה את ההערכות המוקדמות לרווח של 0.67 דולר למניה.

עליות נרשמות גם במניית גילת (NASDAQ:GILT) שמטפסת 3.1% אחרי פרסום הדוחות הרבעוניים עם צמיחה בהכנסות וברווח הנקי, ולמרות שפספסה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות. החברה דיווחה על הכנסות של 72.6 מיליון דולר, מול צפי של 74.13 מיליון דולר ועל רווח של 0.14 דולר למניה לעומת צפי של 0.06 דולר למניה.

מנגד, פאגאיה (NASDAQ:PGY) נחלשת 5.2%, קולפלנט (NASDAQ:CLGN) מאבדת 4% ופרוטליקס (NYSE:PLX) יורדת 3.7%.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes