המידע המודיעיני על מבריחות הסמים נאסף ב-2022, המשטרה חיכתה ל”בינגו”

לפי האישום, שמן של הנאשמות בפרשת “המזוודות הוורודות” הוכנס למאגר כבר באוקטובר אשתקד. המידע הוביל את החוקרים לחכות לצעירות שחזרו בינואר בשתי טיסות נפרדות מברלין לישראל, ולתפוס קוקאין וקטמין במשקל 15 ק”ג

בתחילת החודש פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד ארבל מזרחי (23), עידן צאובר (24), לי פוני (22) ואוראל בן חיים (24), בגין ייבוא קוקאין וקטמין במשקל כ-15 ק”ג לארץ – אך היום (שלישי) מתברר כי בידי המשטרה היה מידע מודיעיני לגבי הצעירות כבר באוקטובר אשתקד – שהביא את החוקרים לחכות להן כשחזרו בשתי טיסות נפרדות מברלין לישראל ב-15 בינואר 2023. 

לפי חומר החקירה, המידע הצביע על ארבע הצעירות כמי שביצעו בלדרות סמים, ושמן הוכנס למאגר. כאמור, המידע התברר כ”בינגו” לאחר שאותרו במזוודותיהן כ-12 ק”ג קוקאין בשווי הנאמד בין כ-1,933,760 ל-2,296,340 שקל, וקטמין במשקל של כ-2 ק”ג ששוויו נע בין 133,440 ל-177,920 שקל. לפי הפרקליטות, הקוקאין והקטמין שהוברחו בינואר הוסלקו במכשירי סוני פלייסטיישן, בקבוקי שמפו ואריזות ים המלח.

בתוך כך, בית המשפט המחוזי מרכז בלוד דן היום בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרן של הצעירות עד לתום ההליכים המשפטיים נגדן. עורכי דינן של הנאשמות – שחר חצרוני, תמיר סננס, ליה פילוס, עידן שני וששי גז – ביקשו מבית המשפט לשלוח את הצעירות לתזכיר קצין מבחן ואף לשקול תוכנית שיקום על מנת לשקול חלופת מעצר באיזוק אלקטרוני. בנימוקם ציינו כי זהו מעצרן הראשון של הצעירות וכי אין להן עבר פלילי. בהסכמת הצדדים, בית המשפט שלח את הנאשמות לתזכיר קצין מבחן ודחה את הדיון עד לקבלת התוצאות.

לפי כתב האישום, הצעירות הבריחו סמים בין ספטמבר 2022 לינואר 2023 בסוג ובמשקל שאינם ידועים, בהזדמנויות שונות, מברלין ומבודפשט. מוקדם יותר פורסמו ב-ynet חלקים מההתכתבויות בין שתיים מהמעורבות בפרשה – מזרחי ונאשמת נוספת, שבהן מציגה הנאשמת האחרת חששות, וגם משוחחת עם מזרחי על התשלום.

באחת ההתכתבויות, נכתב למזרחי, שלפי האישום עמדה בראש “קבוצת המבריחות”: “עשיתי את העבודה שעשיתי. מספיק שנדפקתי כאן הכי מכולן ולא ראיתי שקל. שישלח שליח לאסוף את זה מהבית שלי”. עוד נכתב: “אני לא אמורה לסכן את החיים שלי לבד בכל זה. די כבר, זה פשוט לא פייר”. מזרחי השיבה לה: “סבבה נשלח נהג מונית”. 

בהתכתבות אחרת נראה כי אחת הנאשמות התייחסה בשיחה עם חברתה לסכומי הכסף שיקבלו, וכתבה כי “12,950 לפני העבודה, ואחריה נהיה 41,950”. בשיחה אחרת בהמשך מסרה לה כי “הוא לא הביא לי בסוף עלייך. הביא לי 2,300, לא מאמינה”.

מכתב האישום עולה כי מזרחי יצרה קשר עם אדם נוסף על מנת לייבא סמים לישראל. כדי להוציא את התכנית לפועל, הציעה מזרחי לצאובר, פוני ובן חיים לטוס יחד לייבא את הסמים מברלין תמורת תשלום של 30 אלף שקלים, ועוד שלושת אלפים שקלים עבור הוצאות טיסה ולינה, והן הסכימו. בהמשך, מזרחי הזמינה ושילמה במזומן עבור כרטיסי טיסה לארבעתן, ובהוראת האדם הנוסף, הוחלט כי הן יטוסו יחד לברלין, ויחזרו בשתי טיסות נפרדות.

בהתכתבות נוספת נראה כי אחת הנאשמות הסבירה לחברתה על כך שייקבלו סכום נוסף לשהייה בחו”ל, וכתבה: “נקבל עוד כמה שקלים על השהייה”. בעוד התכתבות שהגיעה לידי ynet נראה איך אחת הנאשמות כתבה לשנייה: “כולנו בסערת רגשות”, וזו הביעה חששות וכתבה בתגובה כי הן “מחכות למזוודות, מקווה שדברים יעברו בשלום. אין לי כוחות נפשיים כבר”. חברתה ענתה לה: “הדברים עוברים בשלום נקודה. אין לך מה לפחד”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes