בר סימן טוב, אם אתה בדילמה – זה מה שצריך לעשות כדי לחבל בדיקטטורה

בר סימן טוב, אם אתה בדילמה – זה מה שצריך לעשות כדי לחבל בדיקטטורה

הבלוף של פורום קהלת, מניית גולף מזנקת ב-70% בעקבות הצעת רכישה, ואזור התעשייה של בני ברק זכה בחיל המודיעין ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

February 14th, 18PM February 14th, 18PM רותם שטרקמן מידע פנים

המצב הוא כזה. די ברור שההפיכה המשטרית שמובילים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר המשפטים יריב לוין, ויו”ר ועדת החוקה, חוק ומשפט שמחה רוטמן, תייצר פה מדינה סמי דיקטטורית עם ממשלה סמכותנית. מדינה שכלכלתה דועכת ומשקיעים בינלאומיים מדירים ממנה את רגליהם. מדינה שהפערים בה גדלים, שזכויות האדם בה נרמסות, שהתשתיות החברתיות שלה בקריסה, ושהיא הופכת להיות מצורעת בעולם המתקדם.

בכל זאת יש אנשים טובים ורציניים שממשיכים לשתף פעולה עם הממשלה הרעה ביותר בתולדות ישראל, ולאפשר לה להתקדם בהרס המדינה. למשל משה בר סימן טוב, מנכ”ל משרד הבריאות, שהגיע לממשלה בשליחותו של אריה דרעי – שהתעתד להיות שר הבריאות. בר סימן טוב היה אחד מאנשי השירות הציבורי הרציניים של ישראל. היה משמח לראות אותו חוזר למגזר הציבורי. כבר כשהוא בא למשרד היה ברור שהוא נכנס למקום לא פשוט, שכן מעל דרעי התנדנדה חרב בג”ץ. אבל אפשר היה להבין אותו. דרעי הבטיח לו תקציבים ויד חופשית לשינויים חשובים, וגם סידר לו שכר גבוה ביחס למקובל.

אבל תקופת החסד הקצרה הזאת עברה. קודם כל שר האוצר בצלאל סמוטריץ’, בלחץ דרעי, ביטל את מס הסוכר הצודק והנכון ונתן מתנה לקוקה קולה. ניחא. דבר שני, מאז הרחקת דרעי מהממשלה, המשרד כולו, כולל בכיריו, נדרשים לבזות את פסיקת בג”ץ.

ישיבות נערכות בבית של דרעי שכבר אינו שר, והשר שמונה בפועל אינו מגיע למשרד. כמו כן, על הפרק עומד חוק דרעי 2 שיעקוף את בית המשפט – ויחזיר את יו”ר ש”ס לתפקיד. והכי גרוע, הקואליציה ממשיכה לדהור כדי לחסל את הדמוקרטיה בישראל.

מנכ”ל שמשתף פעולה עם ממשלה שמובילה את ישראל לאבדון, נותן לה למעשה לגיטימציה, גם אם הוא עושה דברים טובים לטובת הבריאות של אזרחי ישראל. נכון, זה לא משרד שנמצא במוקד השינוי המשטרי. זה לא כמו כמו משרד התקשורת שהשר שלו, שלמה קרעי, מוביל צעדים מטורפים. ובכל זאת. השתיקה של בר סימן טוב וההישארות שלו בתפקיד מסייעת למהפכה. בעבר, כשהוא היה במשרד האוצר, היה לבר סימן טוב חשוב להגביר את הפיקוח על בתי הספר החרדיים. בשיתוף משרד החינוך הוקם אז המחוז החרדי. כיום הממשלה שבה הוא משרת הולכת לפרק את המחוז הזה, שגם ככה מוחלש ומסורס בגלל דרישת ש”ס ויהדות התורה.

הצעתי לבר סימן טוב היא כזאת: לעשות מה שעשתה מנכ”לית משרד החינוך לשעבר דלית שטאובר, שהודיעה ליואב קיש מיד שלא תשתף פעולה עם הצעדים המתוכננים והתפטרה, או מה שעשתה יעל גרמן, שהתפטרה מתפקידה כשגרירת ישראל בצרפת (וחטפה את מכונת הרעל השקרית על הראש). כמו שבזמנו התפטרו שאול מרידור וקרן טרנר, שעבדו תחת ישראל כ”ץ, אולי שר האוצר הגרוע בכל הזמנים. זה קשה, זה ייצור לך אויבים, זה אולי ייתן להם סיבה להשמיץ אותך. זה אפילו אולי יפגע לך בקריירה. אבל זה אולי יכול להציל את ישראל. אם אתה בדילמה, זה זמן טוב לחשוב על התפטרות.

מה עוד קורה במסגרת המהפכה המשפטית

■ יו”ר ועדת החוקה בסנאט: נתניהו שם את האינטרסים שלו לפני הדמוקרטיה

■ 220 מנהלי בתי ספר לשר החינוך: “הרפורמה מעמידה את מערכת החינוך במצב חמור וקיצוני”

■ משרד האוצר נגד יוזמת קרעי להחלשת התאגיד: “לא נעשתה עבודת מטה, המקור התקציבי לא ברור”

■ משפטנים על מתווה הרצוג: “אין דרך אמצע בין דמוקרטיה לדיקטטורה”

■ אילנה דיין: נתניהו הוא ליברל ואיש ספר. למה עכשיו אני מדברת? כי זה מצב חריג, אנחנו על סף כאוס. מערערים את יסודות המדינה

עוד כותרות

1. שבע מניפולציות בעשר דקות: הבלוף של פורום קהלת

2. אחרי צניחה של 60% בשנה, מניית גולף מזנקת ב-70% בעקבות הצעת דלתא לרכישתה בשווי של פי 2.5

3. בבאר שבע ממתינים כבר שנים – אבל דווקא אזור התעשייה של בני ברק זכה בחיל המודיעין

4. למה שרת התחבורה, מירי רגב, מדיחה את מנכ”ל רשות שדות התעופה אחרי חצי שנה בתפקיד? כי היא יכולה וכי היא רוצה למנות מקורב

5. ענף הבנייה בדרך למשבר: שיא במלאי הדירות הלא מכורות

6. בארה”ב יש כבר יריבה לטראמפ: ניקי היילי הכריזה שתתמודד לנשיאות ארה”ב ב-2024

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes