בורסות ארה”ב נפתחות בעליות שערים, מאנדיי מזנקת 10.5% אחרי הדוחות

| חדשות Investing.com |

בורסות ארה”ב פתחו את שבוע המסחר ביום שני בעליות שערים, בהובלת מניות הטכנולוגיה, כשהן מתאוששות אחרי הירידות של השבוע שעבר כאשר מדד S&P 500 והנאסד”ק ספגו את הירידות השבועיות החדות ביותר מזה כמעט חודשיים.

נכון לשעה 16:45 מדד דאו ג’ונס עלה 0.35%, מדד ה- S&P 500 התחזק גם הוא 0.35% והנאסד”ק הוסיף 0.5%.

המשקיעים ממתינים לנתוני האינפלציה העדכניים שיתפרסמו בהמשך השבוע. ביום שלישי יפורסם מדד המחירים לצרכן של חודש ינואר, שיראה אם ​​עליות המחירים המשיכו להאט על רקע העלאות הריבית של הבנק המרכזי. ההערכות בשוק הן כי המדד יעלה ב-6.2% בחישוב שנתי, מה שיהווה ירידה לעומת 6.5% בחישוב שנתי בחודש דצמבר.

ביום רביעי יתפרסמו נתוני המכירות הקמעונאיות של חודש ינואר שישפכו גם הם אור על מצב הכלכלה בארה”ב, ועל ההוצאה הפרטית של הצרכנים האמריקאים בימים אלה.

עוד ברביעי יתפרסם מספר בקשות המשכנתא בארה”ב, שיתן אינדיקציה לגבי שוק הדיור ובחמישי – מספר תביעות האבטלה שיראה את מצבו של שוק העבודה שנותר הדוק עד כה. 

מניות הצמיחה, שהתחילו חזק את השנה בתקווה שהעלאות הריבית של הבנק הפדרלי יגיעו לסיומן השנה, איבדו מומנטום בשבוע שעבר ומדד הנאסד”ק איבד 2.4%.

ההתאוששות שנרשמת בפתיחת המסחר במניות הנאסד”ק זוכה לעידוד ממניית מטא פלטפורמס (NASDAQ:META) שמטפסת 2.5%, לאחר שהפיננשל טיימס דיווח כי ענקית המדיה החברתית מתכננת כעת קיצוצים נוספים במשרות כשההנהלה מתמקדת בהורדת העלויות. הדיווח מגיע אחרי שבנובמבר פיטרה החברה 11 אלף עובדים המהווים 13% מכוח העבודה שלה. 

מבין המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק, בולטת בפתיחת המסחר מניית מאנדיי.קום (NASDAQ:MNDY) שמזנקת 10.5% אחרי פרסום דוחות רבעוניים שעקפו את תחזיות האנליסטים ואף העלתה את תחזיותיה לרבעון הקרוב.

הכנסות מאנדיי ברבעון הרביעי צמחו 57% לעומת הרבעון המקביל ב-2021 והסתכמו ב-149.9 מיליון דולר. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח של 0.44 דולר, לעומת הפסד של 0.26 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

עליות נרשמות גם במניות פאגאיה (NASDAQ:PGY) שמטפסות 8.1%, גילת (NASDAQ:GILT) מתחזקת 5.3% וסולאראדג’ (NASDAQ:SEDG) עולה 3% לקראת פרסום הדוחות הרבעוניים לאחר סיום המסחר. 

מנגד, סייברוואן (NASDAQ:SVRE) נופלת 6.7% ללא דיווח, אינטרקיור (TASE:INCR) מאבדת 4.3% וצים (NYSE:ZIM) נחלשת 4%.

חברת אבטחת המידע צ’ק פוינט (NASDAQ:CHKP) פרסמה גם היא את תוצאותיה הרבעוניות לפני פתיחת המסחר כשהיא מכה את ההערכות המוקדמות עם הכנסות של 638 מיליון דולר ורווח של 2.45 דולר למניה ברבעון הרביעי של 2022. אנליסטים של Investing.com צפו רווח של 2.36 דולר למניה והכנסות של 636.16 מיליון דולר.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes