פיגוע דקירה בירושלים: בן 17 נפצע קל, המחבל נעצר

נער בן 17 נפצע היום (שני) בגבו באורח קל בפיגוע דקירה בירושלים. המחבל, בן 14 משוועפאט, נעצר אחרי שזרק את הסכין ונמלט מהזירה בעיר העתיקה, ונתפס על ידי השוטרים. צוותי רפואה שהגיעו למקום העניקו לבן ה-17 טיפול, ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בעיר.

החובשים של מד”א יהודה זנד וברוך וייסמן סיפרו: “הפצוע הגיע למנהרה סמוך לכותל כשהוא בהכרה עם פצע דקירה בגופו. הוא סיפר לנו שהוא נדקר סמוך לשער השלשלת וברח לכיוון כותל. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וחבישה ופינינו אותו במצב קל ויציב להמשך טיפול בבית החולים”.

ירושלים מדממת

בסוף השבוע האיץ מחבל ברכבו לעבר תחנת אוטבוס בשכונת רמות שבירושלים ורצח את יעקב ישראל פלאי בן ה-6, אשר מנחם פלאי בן ה-8, ואת אלטר שלמה לדרמן בן ה-20. אביהם ואחיהם של יעקב ואשר נפצעו גם הם – האב נפצע בינוני והאח בן העשר קל.

לפני כשבועיים בלבד, אירע פיגוע נוסף בעיר, בשכונת נווה יעקב, שבו נרצחו בערב שבת שבעה בני אדם מירי מחבל בן 21 ממזרח ירושלים. יום למחרת, אירע עוד פיגוע בעיר, במגדל דוד, במהלכו נפצעו קשה אב ובנו הקצין מירי.

יעקב ישראל פלאי בן ה-6 הגיע למקום הפיגוע ברכב של אביו, שהוריד אותו ואת אחיו בתחנת האוטובוס, כדי שיסעו לשבת “שבע ברכות” בבני ברק. הלוויתו התקיימה שעות ספורות לאחר מכן, לפני כניסת השבת, בבית העלמין הר המנוחות בירושלים. עשרות בני אדם הגיעו ללוות את הילד. ההלוויה התקיימה ללא לא נוכחות האב, שמאושפז בבית החולים. אח שלישי במשפחה, אשר מנחם פלאי בן ה-8, הגיע לבית החולים שערי צדק ללא רוח חיים, הרופאים הצליחו להשיב לו דופק ונלחמו על חייו קרוב ליממה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

אלטר שלמה לדרמן בן ה-20 מת מפצעיו כשעה אחרי הפיגוע. הוא היה תלמיד ישיבה שהתחתן לפני כמה חודשים בלבד והיה לצד אשתו בזמן האירוע. השניים תכננו לנסוע לאלעד, כדי לעשות את השבת אצל הוריו. תחילה עלה חשד כי נפגע על ידי אחד החמושים שירו למוות במחבל, אך אחרי בדיקה גורם במשטרה שלל את אפשרות זו.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes