עובדים במשרד הביטחון נעצרו בחשד שפעלו עם ארגון פשע להטיית מכרזים

עובדים במשרד הביטחון נעצרו בחשד שפעלו עם ארגון פשע להטיית מכרזים

ארבעה עובדים באגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון חשודים כי מסרו מידע פנימי לקבלנים שעבדו עם ארגון הפשע אבו לטיף – וקיבלו מהם תמורה כספית עבורו. 40 חשודים נוספים נעצרו במסגרת החקירה, בהם קבלנים, עורכי דין ובעלי חברות בתחום התשתיות

February 13th, 17PM February 13th, 17PM

המשטרה עצרה הבוקר (שני) כ-40 חשודים, בהם ארבעה עובדי משרד הביטחון, קבלנים, עורכי דין ובעלי חברות בתחום התשתיות, בחשד שפעלו בתיאום עם חברי ארגון הפשיעה אבו לטיף כדי להטות מכרזי בינוי והנדסה של המשרד.

המשטרה מייחסת לעצורים, אחד מהם אלוף משנה במילואים, מעורבות בעבירות של לקיחת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות מיסוי. דיון בהארכת מעצרם יתקיים היום בבית משפט השלום בראשון לציון.

המעצרים בוצעו בתום חקירה ממושכת, שבה השתתף גם הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (המלמ”ב). הממונה חקר חשד כי עובדים באגף ההנדסה והבינוי במשרד מסרו מידע פנימי לקבלנים שעבדו עם ארגון הפשע – וקיבלו מהם תמורה כספית עבורו. זאת לצורך הטיית מכרזים, כך שהקבלנים יזכו במיזמי בנייה בשווי כולל של מיליארד דולר.

על פי המשטרה, החברות שניגשו למכרזים יצרו קרטל בשיתוף פעולה עם גורמים במשרד. בהודעת המשטרה נאמר כי אנשי הקרטל רימו את משרד הביטחון לטובת זכייה במכרזים, השיגו את הכספים במרמה ועשו בהם שימוש אסור.

עוד מסרה המשטרה כי “הקרטל פעל בשיטה נוספת, כאשר אחד הקבלנים החשודים הוא בעל שליטה מלאה בחברות שהוא אינו רשום בהן, והרישום הפיקטיבי נועד להציג מצג שווא בפני משרד הביטחון ולהשפיע על שיקול הדעת כאילו מתחרות חברות שונות במכרז, כאשר בפועל החשוד הוא זה שעמד מאחורי כל אותן חברות. על פי החשד, הקרטל חבר לחברות בעלות סיווג גבוה שזכו במכרזים ובתמורה לאחוזי רווח, לקחו אחריות מלאה על ביצוע המכרז מבלי שהחברה הזוכה תהיה מעורבת, כל זאת ללא ידיעה או הסכמה של משרד הביטחון ובניגוד לתנאי המכרז”.

ממשרד הביטחון נמסר כי הוא “רואה בחומרה רבה את החשדות שנחשפו בחקירת המלמ”ב ומשטרת ישראל ויגלה אפס סבלנות לכל חשד לעבירה על טוהר המידות. מנכ”ל משרד הביטחון, אלוף (מיל’) אייל זמיר, הנחה את אגפי משרד הביטחון הרלוונטיים לשתף פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה ולהעניק להם כל סיוע שיידרש. משרד הביטחון יפעל למצות את הדין עם החברות החשודות בהונאה ועם מי שסייע להן”.

21 חשודים נעצרו בשבוע שעבר במסגרת פשיטה משטרתית על ארגון אבו לטיף, החולש בעיקר על רשויות ערביות ודרוזיות בצפון הארץ. בין העצורים גם ראש מועצה מקומית. מהמשטרה נמסר כי אנשי הארגון חשודים כי היו מעורבים בגביית דמי חסות, התערבו במכרזים ציבוריים, השתלטו על עסקים, סחטו באיומים, ונהגו באלימות. כמו כן, ראשי הארגון חשודים בעבירות כלכליות, בהן העלמת מס בשווי מיליארד שקל.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes