השקל ממשיך להיחלש מול הדולר והאירו, עליות בבורסה בת”א

הדולר חצה את השער של 3.54 שקלים, אך ירד מעט לאחר מכן ועדיין גבוה ב-0.9% מהשער היציג של יום שישי; האירו עלה בכ-0.75% ל-3.786 שקלים. בבורסה המקומית: מדד ת”א 35 עולה ב-0.8%, ת”א 125 ב-0.9%

השקל ממשיך להיחלש משמעותית מול הדולר והאירו בראשיתו של יום שבו חלק מהמשק שובת, הפגנות מתקיימות ברחבי הארץ ומתחילה חקיקת המהפכה המשפטית בכנסת. הבורסה בתל אביב רושמת עליות קלות: מדד ת”א 35 עולה ב-0.8%, ת”א 125 ב-0.9%.

>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות – הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio 

הדולר חצה בבוקר (ב’) את השער של 3.54 שקל, עלייה של יותר מאחוז, אך ירד מעט לאחר מכן ועדיין גבוה ב-0.9% מהשער היציג של יום שישי. האירו מתקרב לרף של 3.80 שקל ועלה מהבוקר בכשלושת רבעי האחוז ל-3.786 שקל.

היחלשות השקל נמשכת כבר כשלושה שבועות ומול הדולר ההיחלשות מגיעה כבר לכ-6.5% מאז 24 בינואר.

מי שיוצאים נשכרים מכך בעיקר הם היצואנים והתעשיינים שמקבלים יותר שקלים תמורת הדולרים והאירו שהם מכניסים לארץ. עם זאת, גורם בנקאי ציין כי חלקם לא ממירים כעת את המטבעות הזרים לשקלים ומותירים אותם על רקע תחילת חקיקת המהפכה המשפטית במטבע זר וימירו רק את הסכומים שבהם יצטרכו לבצע תשלומים לספקים וחשבונות שונים.

ביום שני הקרוב יודיע בנק ישראל על המדיניות המוניטארית לששת השבועות הבאים ונוכח התחזקות המטבעות הזרים מול השקל מתגברות התחזיות שבשל הסיכון לעלייה נוספת באינפלציה, הבנק המרכזי עשוי להודיע על העלאת הריבית בחצי אחוז ולא רק כפי שהיה צפוי עד לימים האחרונים ברבע אחוז.

אתמול הבורסה בת”א ננעלה בירידות קלות: מדד ת”א 35 ירד ב-0.3%, ת”א 125 בכ-0.8% ות”א נדלן ב-2.2%. ת”א בנקים הותיר מאחור חמישה ימים אדומים וטיפס ב-0.2% אחרי שבשפל היומי הגיע לנפילה של 3.2%.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes