הדולר מתחזק לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן בארה”ב, השקל נחלש

| מאת פיטר נרס, Investing.com | 

מדד הדולר עלה בפתיחת המסחר ביום שני, והגיע קרוב לשיא של 5 שבועות לקראת פרסום נתוני האינפלציה בארה”ב, שיכולים לספק עוד בהירות לגבי מסלול העלאת הריבית העתידי של הבנק הפדרלי.

מדד הדולר אינדקס, שמודד את המטבע ביחס לסל של מטבעות אחרים, עלה 0.1% לרמה של 103.72 נקודות, לא רחוק מהשיא של 103.96 נקודות אליו הגיע ביום שלישי שעבר, הרמה החזקה ביותר שלו מאז תחילת ינואר.

בזירה המקומית, השקל נחלש ביום שני בבוקר. הדולר מתחזק מול השקל ועולה 0.35% לשער של 3.54 שקל לדולר, ואילו האירו מטפס 0.4% ונסחר ברמה של 3.781 שקל לאירו.

כלכלני בנק דיסקונט מציינים בסקירתם השבועית כי הדולר התחזק השבוע בעולם ב-0.7% על רקע העליה בציפיות הריבית ועליית התשואות, למרות זאת נחלש השקל בשיעור של 3.2%, לאור הירידות בנאסד”ק. בהקשר זה מציינים כלכלני הבנק כי בשבועות האחרונים נראה שאי הוודאות הפוליטית מחלישה את המתאם בין השקל לנאסד”ק.

ביום שלישי יתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש ינואר בארה”ב, שצפוי להראות עליית מחירים בינואר, אך ירידה ברמת האינפלציה בחישוב שנתי.

אם אכן האינפלציה נותרה חזקה זה עלול לאלץ את השווקים לחשוב מחדש אם הפד אכן יוריד את הריבית השנה, במיוחד לאחר דוח המשרות החזק שהתפרסם מוקדם יותר החודש.

הדולר גם נהנה ממעמד המקלט הבטוח שלו לאחר שארה”ב יירטה כלי טיס לא מזוהה מעל צפון אמריקה בסוף השבוע, מה שהעלה חשש למתיחות גיאופוליטית נוספת לאחר שבלון ריגול סיני הופל בשבוע שעבר.

צמד המטבעות דולר ארה”ב/ין יפני טיפס ב-0.6% ל-132.13 ין לדולר, כאשר הין מחק חלק גדול מהעליות של יום שישי על רקע ספקולציות לגבי המועמד לתפקיד הנגיד הבא של בנק יפן, קאזו אואדה.

אואדה נתפס כמישהו שמגיע מבחוץ ויכול לשנות את המדיניות האולטרה-מקלה הנוכחית של הבנק המרכזי, אך האופטימיות הזו דעכה מעט לקראת ההכרזה ביום שלישי לאחר שהביע תמיכה בעמדתו הנוכחית של הבנק המרכזי.

האירו נסחר ללא שינוי ברמה של 1.0675 דולר לאירו, לא רחוק משפל של 5 שבועות אליו הגיע ביום שני ברמה של 1.0656 דולר לאירו. 

הנציבות האירופית אמורה לפרסם ביום רביעי תחזיות כלכליות רבעוניות לאזור האירו, וגוש האירו אמור לפרסם נתוני התוצר המתוקנים ביום שלישי.

צמד המטבעות ליש”ט/דולר  ירד ב-0.1% ל-1.2049 דולר לליש”ט, ונשאר חלש לאחר שנתונים שפורסמו ביום שישי הראו שבעוד שבריטניה נמנעה בקושי ממיתון טכני ברבעון האחרון של 2022, התוצר המקומי ירד ב-0.5% ביחס לחודש דצמבר.

צמד המטבעות דולר ארה”ב/יואן סיני עלה ב-0.3% ל-6.8299 יואן לדולר, עם השערות הולכות וגוברות לכך שהרשויות הסיניות יקלו עוד יותר את המדיניות המוניטרית במדינה, כדי לנסות לייצר צמיחה כשסין מוותרת בהדרגה על מגבלות הקורונה הנוקשות שלה. 

בשוק מטבעות הקריפטו, הביטקוין יורד 0.55% ביום שני, והוא נסחר ברמה של 21,691 דולר לביטקוין.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes