בשווי יותר מ-50 מיליון שקל, ואחרי מרדף ממושך: סוכלה הברחת סמים ענקית בנגב

בפעילות של המשטרה וצה”ל סוכלה הברחה של 92 ק”ג הרואין וקוקאין טהור, לצד 28 ק”ג חשיש. לתפיסה קדם מרדף ארוך – מאחד הנחלים בדרום גבול מצרים עד מצוקי מכתש רמון. מדובר באחת ההברחות הגדולות בשנים האחרונות

המשטרה וצה”ל סיכלו בדרום הברחת סמים ענקית, שנחשבת מהגדולות בשנים האחרונות, בשווי יותר מ-50 מיליון שקל. במסגרת סיכול ההברחה, באחד הנחלים הגדולים בדרום גבול מצרים, התנהל מרדף ארוך של לוחמי הצבא ואנשי ימ”ס מג”ב דרום – והוא הסתיים סמוך למצוקי מכתש רמון, שם נעצר החשוד בהברחה אחרי שאיבד שליטה והתהפך עם רכבו. עם מעצרו, נתפסו ברכב השטח שבו נהג שק ענק עם 92 ק”ג הרואין וקוקאין טהור, וגם 28 ק”ג חשיש.

במבצע, שהתנהל ביום ראשון שעבר והותר לפרסום הערב (ראשון) לקחו חלק יחידת מג”ן עם כוחות צה”ל מאוגדה 80. תצפיות צה”ל וכוחות מגדוד “מגן אילת” זיהו בלדר שהבריח את הסמים ממצרים ברכב שטח מסוג “מאבריק”. במשטרה אמרו כי המרדף בוצע בשטח קשה ומדברי.

החשוד, תושב פזורת מצפה רמון בשנות ה-30 לחייו, הועבר לחקירה בחשד להברחת קוקאין, הרואין וחשיש במשקל עצום של יותר מ-100 ק”ג – שנתפסו בתוך “באלה” – שק גדול.

מפקד מרחב נגב, תת-ניצב נחשון נגלר, אמר כי “מדובר בהברחת סמים בקנה מידה תקדימי של סמים קשים שנתפסו בהברחה מגבולה הדרומי של מדינת ישראל. אין ספק כי פעילות זו מובילה לפגיעה כלכלית קשה וייבוש נגע הסמים המהווה מחולל פשיעה של גורמים עבריינים ברחבי הארץ ובאזור הנגב בפרט”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes