רוטמן בשיחות סגורות: בהמשך תהליך חקיקת הרפורמות המשפטיות אהיה מוכן לוויתורים ושינויים

יו”ר ועדת חוקה של הכנסת, שמחה רוטמן, אומר בשיחות סגורות כי בהמשך תהליך חקיקת הרפורמות המשפטיות, יהיה מוכן לוויתורים ולשינויים בהן – כך נודע ל”ישראל היום”.

רוטמן, שמוביל את הרפורמות יחד עם שר המשפטים, יריב לוין, אמר את הדברים לגורמים בימין שהציעו בימים האחרונים הצעות פשרה. הוא הבהיר עם זאת כי לשיטתו יש להציע את מיתון הרפורמה בשלב מאוחר יותר.

יצוין כי מאז הצגת הרפורמה, יו”ר ועדת חוקה אומר פומבית כי הוא קשוב לשינויים ויהיה מוכן לדן בהם. רוטמן כבר ערך מספר שינויים מהותיים כשדחה כרגע את חוק היועצים המשפטיים, בשל התנגדות של היועץ המשפטי של הוועדה. נוסף על כך, הוא החליט להאט את קצב החקיקה כך שחלקי הרפורמה לא יאושרו כולם בכנס החורף הנוכחי של הכנסת, אלא ייפרסו על פני תקופה ממושכת יותר.

כעת מתברר כי הוא מוכן לשינויים גם בחוק שבו דנה הוועדה כרגע, בנוגע להרכב הוועדה למינוי שופטים. נזכיר כי גם שר המשפטים יריב לוין, אמר להסכת “רואים רחוק” כי להערכתו, השיחות הממשיות בין נציגי הממשלה למתנגדי הרפורמה יתחילו לאחר שתאושר בקריאה ראשונה.

מטעמו של יו”ר ועדת החוקה, חה”כ שמחה רוטמן, נמסר: “כשם שאמר שר המשפטים, גם יו”ר ועדת החוקה, הדגיש מספר פעמים שהוא ישמח מאוד להעביר את הרפורמה המשפטית בהסכמה רחבה. הדבר דורש ניהול מו”מ בתום לב ובנפש חפצה מה שלא נראה כמו דבר שהאופוזיציה מוכנה לו כעת”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes