“ציר איראני”: מלחמת הצללים הובילה למתקפת הסייבר על שרתי הטכניון?

סיבה לדאגה? לאחר שבשעות הלילה הותקפו שרתי הטכניון, הוחלט לנתק את כל מערכות המחשב שלו באופן יזום, על מנת בכדי לחקור את מהות והיקף התקיפה, וכן מי הם התוקפים. רפאל פרנקו, לשעבר ראש מערך הסייבר הלאומי ומייסד ומנכ”ל ‘קוד בלו’ לניהול משברי סייבר, שוחח הערב (ראשון) עם ענת דוידוב בתוכניתה ב-103FM, והתייחס לתקיפה והעריך מדוע המטרה הייתה דווקא הטכניון. 

דורשים כופר של שישה מיליון ש”ח: מתקפת סייבר בוצעה על שרתי הטכניון

“מוסדות אקדמיה הם מושא לתקיפה בגלל העניין הציבורי שיש בהן. אני חושב שהתוקפים מנסים להשיג אפקט תודעתי בכך שהאוניברסיטה משרתת קהל גדול של עשרות אלפי אנשים ומבחינתם הדבר הזה מהדהד מהר מאוד בתקשורת”, ציין והוסיף: “. אני חושב שזה חלק מההישגים שהתוקף רצה  להשיג. למרות שיש מוטיבציה כלכלית, היא מתחברת למוטיבציה פוליטית, של חרם על ישראל, BDS, או אפשר אפילו לראות – ונקרא לזה בזהירות – שם עקבות מהציר האיראני. הבקשה לכופר היא כיסוי עשן, חצי כופר לא ישולם”.

הוא המשיך להסביר את טענתו, כי קיימת מעורבות איראנית במעשה: “להערכתי, בגסות, יש ציר איראני שעומד מאחורי זה. לכן, אני רוצה להיזהר ולא להתרגש מזה. יש פה ניסיון להבעיר את השטח בעזרת מוטיבציה פוליטית. אני כן חושב שבשעות הקרובות האירוע יטופל”.

פרנקו ביקש להדגיש כי לא נגרם נזק משמעותי: “הנזק נגרם למספר מחשבים לא גדול. אמנם נדחו מבחנים, אבל זה אקט בטיחותי, מתנתקים, מנקים ומחזירים את הכל מחדש. להערכתי הטכניון ישוב לעבודה סדירה בעוד מספר ימים”.

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני 103fm.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes