לצד ביטול הפטור ממע”מ, הממשלה חייבת להראות שהיא עדיין מעוניינת בתיירים

לצד ביטול הפטור ממע”מ, הממשלה חייבת להראות שהיא עדיין מעוניינת בתיירים

משרד האוצר מעוניין לבטל את פטור המע”מ ההיסטורי לתיירים בחוק ההסדרים הקרוב ■ לצד משבר הקורונה שפגע אנושות בתיירות הנכנסת, תשתיות שאינן ידידותיות לתיירים, ועלות טיול יקרה באופן משמעותי בהשוואה למדינות אירופיות רבות – ביטול הפטור ינחית מכה נוספת על הענף ■ הממשלה מוכרחה חייבת לנקוט צעדים אקטיביים להצלתו

February 12th, 17PM February 12th, 17PM הדר קנה משרד האוצר מבקש לבטל את פטור המע”מ ההיסטורי לתיירים, במסגרת חוק ההסדרים הקרוב. אם יבוטל הפטור, הממשלה תהיה חייבת לעשות פעולות אקטיביות על מנת להראות שהיא עדיין רוצה להביא לכאן תיירים.

ברוב מדינות העולם מנסים להחזיר את היקף התיירים המגיעים אליהן אחרי הפגיעה הקשה שגרם משבר הקורונה לענף. גם בישראל במשך שנים ארוכות הגדירו את הגדלת מספר התיירים כהישג שיש לשאוף אליו. ואילו כעת, משרד האוצר בישראל מבקש לעשות צעד שלא רק שלא יגדיל את מספר התיירים, אלא יפחית אותו במכוון.

ביום חמישי האחרון ערכו אנשי האוצר תדרוך לכתבים ובו השמיעו את עמדתם. באוצר העירו בין היתר כי הפריון של ענף התיירות נמוך והתרומה שלו לכלכלת ישראל אינה משמעותית, כך שלטענתם לא נורא אם היקף התיירים לישראל יפחת בכמה אחוזים.

באוצר מעריכים כי הירידה בהיקף התיירים הזרים שמגיעים לישראל תהיה רק של 2.2%. בנוסף, על פי נייר העמדה של האוצר, נראה כי התיירים מעמיסים על תשתיות התחבורה במרכזי הערים העמוסות ממילא, מגדילים את מחירי הדיור וגם מגבירים את הזיהום האווירי הנובע מהטיסות.

לבסוף טענו באוצר כי ההתייקרות מביטול הפטור לא תהיה כל כך משמעותית. להערכתם, חבילה ממוצעת של תייר זר תתייקר ב-96 דולר בעקבות ביטול הפטור ממע”מ.

עמדת האוצר עוררה כמובן זעם רב בקרב עובדי ענף התיירות, שחוששים כי הצעד יתווסף לנזקים שנגרמו בשל מגפת הקורונה, ממנה הם עוד מנסים להתאושש. לטענתם, המטרה הכללית של המדינה צריכה להיות הגדלת מספר התיירים בכל שנה ולא הפחתתם.

ישראל לא מעודדת הגעת תיירים

גם עם הפטור, ישראל היא מדינה מלאה בחסמים שאינם מעודדים הגעת תיירים. הראשון שבהם הוא יוקר המחיה, שהינו בין הגבוהים בעולם. עלות המלונות, המסעדות והבילויים גבוהה לעיתים ביותר מ-20%-40% ממדינות אחרות באירופה. אם כך, תוספת מחיר לחבילה הממוצעת לתייר, גם אם היא של 96 דולר, לא תועיל.

בנוסף, התשתיות במדינה אינן ידידותיות לתיירים, כמו כל מה שקשור לתחבורה. ישראל הוכתרה בתואר המפוקפק “המדינה הגרועה בעולם בתחבורה לתיירים”, בגלל גודש התנועה, איכות הכבישים, עלות הדלק, עלות החניה ועלות השכרת רכב, לפי דו”ח שפירסמה בינואר חברת הייעוץ הבינלאומית לתחבורה Zutobi. זאת, בנוסף לבעיות הביטחוניות והפוליטיות שיש בישראל.

לא ממהרים לחזור

בשל בעיות אלו, גם בעת שגרה קשה להביא לכאן תיירים, ונראה שאחרי משבר הקורונה הם אינם ממהרים לחזור. במארס 2022, עם הסרת רוב המגבלות על הטיסות, נראה היה שענף התיירות מתאושש במהירות, ותיירים מכל העולם ובניהם הישראלים נהרו לשדות התעופה. העומסים היו ניכרים.

למרות שהישראלים יצאו לחו”ל בהמוניהם, התנועה בכיוון ההפוך, של תיירים לתוך ישראל, הייתה דלה הרבה יותר. ב-2022 נרשמה ירידה של 41% במספר התיירים שנכנסו לישראל לעומת 2019, לפני משבר הקורונה. לנתונים אלו יש משמעות כספית: סך ההכנסות מתיירות נכנסת ב-2022 נאמד ב-13.5 מיליארד שקל (לא כולל הוצאות תיירים על טיסות בחברות ישראליות), לעומת כ-23 מיליארד שקל ב-2019.

צעדים אקטיביים לחיזוק התיירות

על מנת לעודד את הגעת התיירים, על הממשלה לנקוט בפעולות שיטשטשו את ביטול הפטור המע”מ, כמו שיפור התשתיות וחשיבה מחודשת על תחבורה ושירותים לתיירים, לצד חשיבה על צעדים שיורידו את יוקר המחייה לכלל האוכלוסיות ובניהן לתיירים. בנוסף, עליה למצוא דרך למנוע את התופעה הנלוזה של הפקעת המחירים לתיירים בלבד.

תיירות מפותחת מקדמת תעסוקה וצמיחה ומגדילה הכנסות מקומיות. במחקר של מרכז המחקר והמידע של הכנסת בנושא “פיתוח וקידום התיירות בפריפריה”, נכתב כי “על פי מודלים בכלכלת תיירות, להכנסות מתיירות יש מכפיל בשל תוספת ההכנסות הנובעת מאירוח. על כל שקל שמוצא ישירות, נוצרים בין 2.54-0.84 שקלים בפעילות כלכלית נוספות”.

תיירים מביאים עימם כסף זמין. על פי נייר העמדה של האוצר עצמו, בטיול מאורגן ההוצאה הממוצעת היא 2,424 דולר, ובטיול פרטי עם לינה במלון מוציא התייר הממוצע 1,534 דולר בממוצע.

היעד רחוק מאי פעם

עמדת האוצר לגבי ענף התיירות כפי שהוצגה לעניין פטור המע”מ, עומדת בניגוד מוחלט לעמדת המדינה בשנים הקודמות. ב-2013 הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו על רצונו בהגדלת התיירות הנכנסת. לפני עשור בדיוק, אמר נתניהו בוועידת ירושלים לתיירות, שהשנה (2023) יגיעו לישראל 10 מיליון תיירים.

החזון לא התגשם, וב-2019 חגגו בישראל את כניסתו של התייר ה-4.5 מיליון, שהיווה “שיא של כל הזמנים”. שר התיירות דאז, יריב לוין, התגאה ואמר: “אני מברך על הגעתו של התייר ה-4.5 מיליון לישראל השנה – מדובר בשיא נוסף בתיירות לישראל. בזכות עבודת שיווק חדשנית, פיתוח תשתיות ופעולות שוטפות לעידוד התיירות לישראל, אנחנו רושמים הישג גדול”.

נראה שהיעד עליו דיבר ראש הממשלה בשנת 2013 היה רחוק עוד לפני משבר הקורונה. כעת, אם לא ייעשו צעדים אקטיביים שיחזירו לפה את התיירים – היעד יהיה רחוק מאי פעם.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes