חנוך דאום נגד ח”כ טלי גוטליב: “חצתה גבול מסוכן, שתסיר את הציוץ הנורא הזה”

חנוך דאום העלה היום (ראשון), בשעת לילה מאוחרת למדי, התייחסות לציוץ של חברת הכנסת טלי גוטליב, שבו האשימה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בפיגוע הדריסה הרצחני בירושלים, והוא לא היה היחיד.

• “מפיצה פחד ושנאה”: לאחר התבטאות נגד המהפכה המשפטית – לירית בלבן הותקפה

“אני מאשימה את נשיאת העליון בפיגוע”, כתבה גוטליב בתחילת הציוץ. “אני מאשימה אותה בתחושת הכאוס בעם ישראל. אני מאשימה אותה בהרס ופגיעה קשה בדמוקרטיה ובשלטון החוק”, המשיכה. “אז מה אם יהיה כאן כאוס, אז מה אם אויבנו יזנבו בנו כי יזהו חולשה בקרבנו? הכל כשר בדרך למיטוט שלטון הימין”, פסקה בסרקזם.

הדברים הקשים של גוטליב זכו, כאמור, לתגובה לא פחות קשה מצד חנוך. “התלבטתי אולי עדיף לא להתייחס ולתת במה לדיבה המתועבת והקביעה הנוראית, לפיה השופטת חיות אשמה ברצח שני ילדים בירושלים על ידי מחבל מתועב, אבל שקט הוא רשף”, טען. “טלי גוטליב צריכה לשמוע מאנשי ימין, רצוי גם מחבריה למפלגה, שהיא חצתה פה גבול מסוכן ולהסיר את הציוץ הנורא הזה”, הוסיף בזעזוע. “לילה טוב”, בירך לבסוף.

הדברים של גולטיב זכו לגינוי חריף גם מצד עיתונאים ופוליטיקאים בהווה ובעבר. “אין מישהו מבוגר בסביבה שלך שיחטוף לך את הטלפון, ימחק את הציוץ הנורא הזה ויסגור לך את הטוויטר?”, שאל אוריה אלקיים עיתונאי “זמן אמת”. אילת כהנא, כתבת “מקור ראשון”,  הוסיפה: “אמירה מזעזעת וחסרת אחריות”. הח”כ לשעבר איתן גינזבורג הצטרף גם הוא למתקפה על גולטיב וכתב: “דברי בלע והסתה של ממש. שחברת כנסת תאשים את נשיאת בית המשפט העליון בפיגוע רצחני? לאן הגענו? הזוי”, נחרד.

“היא אשמה גם ברעידת האדמה בטורקיה”, טען בעקיצה אבישי גרינצייג, כתב לענייני משפט ב”גלובס”. “ח”כ גוטליב, תמחקי בבקשה את הציוץ האומלל הזה”, דרש ממנה גלעד צוויק, עיתונאי ערוץ 14. יוליה מלינובסקי, ח”כ מטעם מפלגת “ישראל ביתנו”, ביקרה אף היא: “אין גבול להסתה. באמת שאין קו אדום שלא תחצו”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes