גם בחיפה: שירות התחבורה הציבורית תיק תק ייסגר

לפני מספר שבועות הסבירו במשרד התחבורה כי שירות תיק תק בחיפה ימשיך להציע שירותי הסעה ציבורית מתקדמת, למרות סגירתם של שירותים כאלה בתל אביב וירושלים. כעת מודיעים שם שגם בחיפה הניסוי נכשל

הבועה התנפצה סופית: משרד התחבורה הודיע בצהריים (ראשון) סופית כי שירות ״תיק תק״ המופעל בחיפה על ידי אגד יסיים את פעילותו ב-20 במרס 2023. זאת לאחר כשלוש שנות פעילות של מיניבוסים בשירות מתקדם, ולאחר שלא עמד ביעדים.

יש להזכיר כי המשרד עדכן בדצמבר האחרון – כאשר הודיע כי החל בינואר 23′ תופסק פעילות שירותי באבל ותיק תק הדומים בתל אביב וירושלים – כי הפרויקט בחיפה ימשיך לפעול מכיוון ש”אגד באו עם הצעה למודל הפעלה מעט שונה לחיפה ואנחנו בוחנים אותו. השינויים בחיפה יהיו שמיקוד הביקושים יהיה לאזורים מסוימים, במיוחד במקומות שבהם אין הרבה תחבורה ציבורית״. כנראה שגם המודל השונה לא עזר.

false

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה עולה כי מספר הנוסעים גם בשירות תיק תק בחיפה רחוק מלעמוד ביעדים שנקבעו לחברת אגד. זאת, לצד רמת סבסוד גבוהה של עשרות אחוזים לנוסע. לאחר שלא הוצג מתווה שיבטיח עמידה ביעדי השירות ללא הרחבת הסבסוד, כך משרד התחבורה, הוחלט שלא להאריך את הפיילוט ולהשתמש במשאבים שהוקצו לו לשיפור השירות בתחבורה הציבורית בערוצים אחרים.

רון רטנר, דובר אגד התייחס להחלטה ואמר כי ״חברת אגד נרתמה לפיילוט החדשני של משרד התחבורה, האמינה בו והשקיעה מאמצים רבים להצלחתו. הפיילוט החל לפעול בתקופת הקורונה המאתגרת והתמודד וצלח אתגרים רבים הוא זכה לאהדה רבה בחיפה גייס לקוחות נאמנים שנהנו מהשירות, בתום שנת הפעילות הראשונה הוחלט להאריך את הפיילוט בשנה נוספת. אנחנו מודים לשותפינו בפרויקט ולצוות משרד התחבורה״.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes