אוּפס! חשב שהוא טס לסידני שבאוסטרליה – ונחת בסידני שבמונטנה

“כשנחתנו הבטתי מחלון המטוס, ראיתי הרים עם פסגות מושלגות – והבנתי שאני בבעיה”. דבר אחד בטוח: לקינגסלי בורנט מניו יורק תמיד תהיה תשובה מעולה לשאלה מה הפדיחה הכי גדולה שקרתה לך. כך זה קרה

קינגסלי בורנט, תושב ניו יורק בן 62, חלם במשך תקופה ארוכה לטוס לעיר סידני שבאוסטרליה ולהפיג משם לקרוז מפנק – אבל טעות קטנה של חוסר תשומת לב גרמה לשיבוש התוכנית ולנחיתה ביעד אחר. 

בארצות הברית הגדולה יש הרבה ערים עם שמות דומים, ולפעמים זהים, לערים אחרות בעולם. בין היתר, כך מתברר, במדינת מונטנה יש עיר קטנה בשם סידני. השם נשמע אותו דבר כמו העיר האוסטרלית המפורסמת, אך כתוב באופן שונה – Sidney, לעומת Syndey.

גם הקוד של שדה התעופה די מבלבל. אם בכוונתכם להגיע לסידני ביבשת הדרומית עליכם לטוס לשדה התעופה SYD, אבל אם חשקה נפשכם לבקר בעיר שבמונטנה עליכם לטוס ל-SDY.

קינגסלי, שלא היה מודע לכל זה, התייצב בחודש שעבר בנמל התעופה בניו יורק ועלה על טיסה ל-Sidney. כן, גם אנחנו תהינו איך יכול להיות שהוא עלה על טיסה שהייתה אמורה להיות בינלאומית ולא תהה מדוע איש לא דורש ממנו להציג את הדרכון בביקורת מעבר הגבולות.

“חשבתי שזאת עסקה טובה”, אמר בורנט ל”ניו יורק פוסט” כשנשאל אם לא חשד שמחיר הטיסה זול מדי עבור טיסה מניו יורק לאוסטרליה.

כך או כך, רק במהלך הנחיתה הבין הניו יורקי בן ה-62 את הטעות שעשה. “כשנחתנו הבטתי מחלון המטוס, ראיתי הרים עם פסגות מושלגות – והבנתי שאני בבעיה”, אמר בריאיון לרשת החדשות המקומית KTVQ. “ראשי התיבות בשם של שדה התעופה בלבלו אותי, מישהו חייב לטפל בזה”.

לאחר הנחיתה ניגש קינגסלי לדלפק של חברת התעופה אמריקן איירליינס והודה בטעות המביכה. קרול קסטלאנו, הפקידה שקיבלה את פניו, סיפרה לאחר מכן לרשת החדשות המקומית: “זה היה ממש מצחיק, הוא בא ואמר, ‘יש לי בעיה, רציתי להגיע ליעד שבו אני יכול לראות קנגרו'”. 

בורנט נאלץ להעביר את הלילה בבית מלון קטן בקרבת שדה התעופה. אם זה מנחם, פקידת הקבלה במקום סיפרה שזו לא הפעם הראשונה שהיא נתקלת באורח שהגיע אליהם בטעות. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes