השתתפו במלחמות, תרמו שנים למדינה: אלו המוחים שבן גביר כינה “אנרכיסטים”

השר לביטחון לאומי ביקר את התמודדות המשטרה עם המפגינים נגד המהפכה המשפטית וזימן לבירור את מפקד המחוז – מה שהוביל להתנגשות בינו לבין המפכ”ל. סא”ל במיל’ יונתן טולדנו: “בניגוד אליו, אני לא ישבתי בכלא”, מיכה מרגלית, ששירת בנח”ל: “הוא מבעיר מדורות, ומנהל מערכת שאין לו מושג בה”

הפנים שמאחורי ה”אנרכיסטים”: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מתח ביקורת בחמישי על מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג’מן, ועל אופן התמודדותו עם ה”אנרכיסטים” – הכינוי שהעניק למפגינים שמחו נגד המהפכה המשפטית בירושלים. סגן אלוף במיל’ יונתן טולדנו (54), ששירת ביחידה לסילוק פצצות בצה”ל וגם היום ממשיך בשירות מילואים בפיקוד העורף, לא מרגיש בנוח מהכינוי שקיבל מהשר.

“אני בחיים לא ישבתי בכלא, הוא (בן גביר) ישב במעצרים. מישהו מנסה לשנות את המדינה בצורה חדה. ככה לא משנים חוקים, וחבורת פושעים לא צריכה לקבוע איך בית המשפט יתנהל”, אמר טולדנו, שנכח בהפגנה בירושלים. “אם הוא הביא אותי לעבור על החוק עם חסימת מחלף חמד, אז המצב קשה. הוא גורם לי בהתנהגות שלו להגיע לקצה הרחוק של מה שאני יכול. אני איש צבא, יש לי שני ילדים בשירות קרבי. אם בגלל זה יעצרו אותנו – שיעצרו”.

יואב (35), לוחם שיריון בשירות מילואים, התייחס גם הוא להתבטאות השר בן גביר: “מביך שיעד לשעבר של שב”כ, שהיום הוא למרבה הצער שר המשטרה, מכנה את האנשים שחוששים לביטחון המדינה, ושנתנו את כל חייהם לצבא עשרות שנים, אנרכיסטים”. 

גם מיכה מרגלית (68) ממודיעין, ששירת בנח”ל, לא חי בשלום עם הכינוי. “התגייסתי לפני מלחמת יום הכיפורים והשתחררתי בדרגת אלוף משנה. מדאיג אותי שהבן שלי עושה מילואים בסיטואציה הזאת. הסיבה שאנחנו לא בהאג זה בזכות תהליכים שנעשו בארץ, והאמון במערכת המשפט. הייתי בכל התהליכים של החיסולים הממוקדים של המחבלים, כפי שהצגנו באירופה. כל הפרוצדורה גרמה לכך שעשינו את זה ונמשיך לעשות את זה. שיעזבו את בג”ץ”, אמר.

“אני מרחם על בן גביר ואזרחי ישראל, שאדם בתפקיד שלו צריך להפעיל מערכות ולבנות כוח. אני בעד שיטפל בבעיות, אבל מה שהוא יודע לעשות זה בעיקר להדליק מדורות. לא מטריד אותי מה שאמר עלינו, הוא צריך לנהל מערכת שאין לו מושג בה. אני חושב שהמשטרה שמלווה אותנו בתל אביב מתנהלת טוב. חבל לי שהציונות הדתית לא איתנו – זה מה שמשותף לנו”, הוסיף. 

מוטי ליבוביץ (64), לוחם לשעבר בסיירת, מתגורר במושב באזור השפלה. הוא סבור שבן גביר משתמש ביכולות שלו בצורה הפוכה מהייעוד שלהן. “איך אפשר לכנות את מיטב בנינו ‘אנרכיסטים’? אני מאוד מקווה שזה לא יגיע לשפיכות דמים. כשרואים את השנאה הצרופה של חלק מהציבור כלפינו, שחלקם אף אומרים לזרוק אותנו לפח האשפה ולים, זה מדאיג מאוד. זו לא אחוות אחים”, אמר. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes