דרום אדום וצפוף? קבלו המלצה למקום עם כלניות שתהיו בו לבד

פברואר הוא החודש של הכלניות, בעיקר בצפון הנגב, שם חוגגים את פסטיבל “דרום אדום” השנה ה-18. אז איפה תוכלו לראות כלניות מבלי לעמוד בפקקים או שכל מיני מטיילים יכנסו לכם לפריים? ביקשנו מצוות המדריכים של בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע, לקבל המלצה פורחת ופחות מוכרת.

אז הכירו את גבעת אור הנר, שנמצאת בסמיכות לקיבוץ אור הנר ולערוץ נחל שקמה וכל כך לא מוכרת וסודית, שאפילו אינה מוזכרת בחיפוש בגוגל. בימי החורף ובמיוחד בתחילת חודש פברואר, היא מתכסה במרבדי כלניות אדומות, ובניגוד להמוני המטיילים בלוקיישנים המוכרים של פריחת הכלניות, סביר מאוד שכאן תמצאו את עצמכם לבד.

“פנינת טבע נחבאת הפורחת בשלל צבעים”

מירית מלל-קשלס, מנהלת בית ספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע, מספרת שזוהי פנינת טבע נחבאת הפורחת בשלל צבעים. “כאן נמצא את העירית הגדולה בין שרידי כפר מהתקופה העות’מאנית. בין הגבעות הירוקות נוכל לראות את מרבדי הכלניות בשיא פריחתן. אני ממליצה לשוטט בשטח הפתוח וליהנות מהמראה הנפלא, מהמרשימים שיש ברחבי הנגב המערבי. לא רחוק משם תוכלו להגיע גם לערוץ נחל שקמה הזורם בימים אלו ומבריכת החורף ‘הודיה’ המלאה כרגע”, היא אומרת.

חשוב לדעת

על הגבעות אין שביל מסומן אך נתיבי ההליכה ברורים. אנא אל תרדו מהשבילים, וצפו בפרחים מהשבילים.

הקטיפה אסורה! שמרו על הפרחים המוגנים כדי שגם אחרים יוכלו לחוות את היופי הזה.

על הגבעה אין נקודות צל, לכן מומלץ להגיע עם מים וכובע.

יש להיזהר מגדר התיל ולעבור אותה בזהירות.

איך מגיעים?

נוסעים בכביש 232 ופונים לכיוון מערב על דרך נחל שקמה. משם, יורדים לנסיעה על שביל עפר לאורך סימון שבילים כחול, עד שנגיע אל מט”ש שדרות שער הנגב. משם, הליכה רגלית בין הגבעות. יש להיזהר מבורות.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes