בניגוד לעמדת משרד החינוך: בתי ספר בת”א הודיעו כי יאפשרו לא להגיע ללימודים ביום שני

בניגוד לעמדת משרד החינוך: בתי ספר בת”א הודיעו כי יאפשרו לא להגיע ללימודים ביום שני

מנהלים של כמה תיכונים בתל אביב שלחו לצוותי ההוראה ולהורים מכתב שמעודד אותם להשתתף בשביתה נגד ההפיכה המשטרית ■ משרד החינוך: “לא יינתנו אישורי היעדרויות” ■ גם עובדי מטה העירייה בעיר צפויים להשתתף בשביתה

February 11th, 22PM February 11th, 22PM ליאור דטל מספר בתי ספר בתל אביב הודיעו לצוותי המורים, להורים ולתלמידים כי יתחשבו בהם אם לא יגיעו ללימודים ביום שני כדי להשתתף בהפגנות המחאה ובשביתה נגד ההפיכה המשטרית. זאת, בניגוד לעמדת משרד החינוך.

ביום שישי העבירו מנהלים של כמה בתי ספר תיכון בתל אביב מכתב להורים ולצוותי ההוראה, שמעודד אותם להשתתף במחאות ברחבי הארץ. “יום הלימודים ביום שני יתקיים בהתאם לאילוצים, כאשר אנו מקיימים בימים אלה שיח חינוכי בבתי הספר על משמעות האחריות האזרחית. אנו מבקשים להביע את דאגתנו העמוקה לקיטוב החברתי בישראל ולחששות האמיתיים למבנה המשטר הדמוקרטי. מחאת הציבור הישראלי ביום שני הקרוב מחייבת אותנו”, כתבו המנהלים.

“אנו מאמינים שזכות המחאה החברתית, ובפרט על רקע ערכים של דאגה לשלום החברה בישראל, היא בעלת ערך חינוכי ממעלה ראשונה. בהתאם, אנו נכבד את התלמידות והתלמידים, המורות והמורים וההורים שימצאו לנכון ליטול חלק בפעולות חברתיות על רקע זה, בפרט ביום שני הקרוב”, נכתב במכתב, שעליו חתמו מנהלי התיכונים עירוני ד’, גאולה, מוזות, מח”ט י”א, עירוני א’, אליאנס, עירוני י”ד, תיכון חדש, תיכונט, תיכון שמיר, ליידי דייויס, עירוני כ”ד עמוס עוז, והדמוקרטי הפתוח.

במקביל, בתל אביב מתארגנות יוזמות של הורים ותלמידים בכל בתי הספר, גם ביסודיים, להשתתף באחד מאירועי המחאה המתוכננים ליום שני, ולא להגיע ללימודים. במשרד החינוך, בראשות השרים יואב קיש וחיים ביטון, חוששים כי היוזמות בתל אביב ייתנו השראה ליוזמות להשבתת הלימודים בערים נוספות.

היום בערב (שבת) הודיע המשרד כי לא יאפשר למורים ולתלמידים להיעדר מהלימודים: “המשרד לא ייתן לגרור את מערכת החינוך בכלל ואת התלמידים בפרט לוויכוח פוליטי. יום שני הקרוב, כמו שאר ימות השבוע, הוא יום לימודים רגיל לחלוטין – לא יינתנו אישורי היעדרות לא לתלמידים ולא לצוותי ההוראה. במיוחד בימים אלו, אנו חוזרים ומחדדים את השליחות שבה בחרו אנשי החינוך ואת מחויבותם לממלכתיות והשארת הדעות הפוליטיות האישיות מחוץ לכותלי מוסדות החינוך. אין זה סותר את זכותו של מורה או מנהל להצביע או לדבוק בדעה פוליטית זו או אחרת, אך אסור לנו לערבב ביניהם והגבול הוא דק”.

גם עובדי מטה העירייה בתל אביב צפויים להשתתתף בשביתה. שירלי רימון, מנהלת מינהל החינוך בעיריית תל אביב, הודיעה כי המינהל ישבות, אך הלימודים בעיר יתקיימו כסדרם. עם זאת, רימון הוסיפה כי היא ממליצה לקיים בבתי הספר “שיח על חשיבות המחאה האזרחית וחוסן מערכת המשפט”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes