שגריר גרמניה: מאכזב שדיסטל אטבריאן העמידה את ידידת ישראל לצד איראן

שגריר גרמניה: מאכזב שדיסטל אטבריאן העמידה את ידידת ישראל לצד איראן

השגריר שטפן זייברט ביקר את דברי שרת ההסברה, שאמרה שההפגנות נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט ממומנות בכסף איראני או גרמני. “מאכזב שבחרה להזכיר את גרמניה, ידידה ושותפה דמוקרטית של ישראל, לצד איראן הטוטליטרית”, אמר

February 09th, 21PM February 09th, 21PM

שגריר גרמניה בישראל, שטפן זייברט, הביע היום (חמישי) אכזבה מטענתה של שרת ההסברה, גלית דיסטל אטבריאן, שלפיה ההפגנות נגד התוכנית להחלשת מערכת המשפט ממומנות בכסף איראני או גרמני. השגריר תלה את אכזבתו בעובדה שהשרה כרכה במשפט אחד את ידידתה הטובה של ישראל ואת איראן המאיימת להשמידה. “מאכזב שהיא בחרה בהקשר הזה להזכיר את גרמניה, ידידה ושותפה דמוקרטית של ישראל, לצד איראן הטוטליטרית”, הוא אמר ל”הארץ”.

דיסטל אטבריאן התייחסה לנושא בראיון עם עידן קוולר ששודר אתמול בגלי צה”ל, וטענה כי השמאל נשען בפעילותו הפוליטית על מימון זר. “לא נתחיל לדבר על מימון זר, שם השמאל יכול לעשות לימין בית ספר אמיתי”, אמרה השרה, והוסיפה: “מימון זר ממדינות זרות ומימון זר מגורמים זרים, ברובם אנטישמים, שמוציא אנשים פה לרחובות מבלי שהם יודעים שהכסף בסופו של דבר מגיע ממדינות כמו גרמניה או איראן – זה שייך לשמאל”.

השרה כינתה את התופעה “ה-BDS שבתוכנו”. לדבריה, “אף אחד מאיתנו, מהימין, מעולם לא פנה לגורמים חיצוניים. אף אחד מעולם לא תדרך עיתונאים בחו”ל נגד ישראל. לא נתניהו ולא אף אחד מהימין. אף אחד לא עורר למרד כמו שאהוד ברק עושה”. דיסטל אטבריאן הבהירה כי היא “לא מכלילה את האנשים שצועדים בהפגנות. הם אנשים טובים, אחיי ואחיותיי”, אולם לטענתה “רבים מהם לא מודעים לאמת. ככל שאנחנו מנסים לשבת לדיון עובדתי מכבד הם מסרבים”.

זייברט הביע תקווה שיוכל לפגוש בקרוב את השרה “כדי לדבר על זה באופן אישי”. בהתייחס לטענותיה בדבר מימון גרמני של ההפגנות, אמר השגריר: “אני מאמין שבמדינה שוחרת החופש הזו, באופן כללי, ישראלים אינם זקוקים להנחיה מחו”ל כדי להפגין למען ערכים שהם מאמינים בהם”. השרה דיסטל אטבריאן לא השיבה לפניית “הארץ” בנושא.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes