“עושים לי עוול”: הבעלים של הדירה בה התגורר המחבל בשיחה עם “ישראל היום”

המחבל שביצע היום (שישי) את הפיגוע הרצחני בירושלים, חוסין קראקע בן ה-30, התגורר בשנים האחרונות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים עם אשתו ושלושת ילדיו. בפיגוע נרצחו שני בני אדם וחמישה נוספים נפצעו.

כוחות הביטחון פעלו היום לאחר הפיגוע בעיסאוויה ועצרו כמה מבני משפחתו וממקורביו מבין העצורים: הוריו, אחיו, אשתו ומי שהשכיר למחבל את הבית שבו התגורר. החשודים נלקחו לחקירה במשטרה. במסגרת החקירה שהטיל מפקד מחוז ירושלים על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, המשטרה תבדוק את הקשר של קרובי המחבל שנעצרו לפיגוע ובאם ידעו על כוונותיו של המחבל.

בשכונת מגוריו של המחבל טענו כי קראקע אינו בריא בנפשו וכי סבל מבעיות פיזיות ונפשיות. “בתקופה האחרונה הוא קיבל טיפול נפשי במרכז רפואי באזור נתניה” אמר גורם בכפר המעורה בפרטים. תושה בכפר בשכונת מגוריו אמר: “קראקע נפצע בתאונה בעת שעבד על מנוף, ומאז החל לסבול משיבושים בזיכרון וליטול תרופות”, והוסיף כי קראקע היה נתון להשגחה רפואית וכי “לא בטוח שהיה כשיר לנהוג ברכב”.

הוריו של המחבל מתגוררים בשכונת אטור במזרח ירושלים. אביו במקור ממחנה הפליטים דהישה ליד בית לחם, ואמו מירושלים. דודיו של המחבל פתחו בית אבלים במחנה אחרי הפיגוע.

בעל הבית שהשכיר את הדירה למחבל התלונן על הכוונה לאטום אותה. ממסמכי חוזה שכירות הדירה שהגיעו ל”ישראל היום” עולה כי המחבל קראקע התגורר בדירה המושכרת בשלוש השנים האחרונות. הבעלים של הבניין, אחמד נאסר, סיפר כי קראקע התגורר בקומה הראשונה עם אשתו ושלושת ילדיו, בדירת שני חדרים.

“אם הייתי חושד לרגע אחד שהוא מתכוון לעשות משהו לא טוב, הייתי ישר מוציא אותו מהדירה, לא הייתי משאיר אותו אפילו לא דקה. זה עוול שרוצים לאטום את הדירה, מה זו אשמתי? אין לי בעיות עם אף אחד ואני לא קשור לדברים האלה”, אמר ל”ישראל היום”. “הפעם האחרונה שראיתי אותו הייתה לפני ארבעה חודשים, אתה רואה בנאדם עייף, לוקח כדורים כנראה נגד כאבים או עצבים. אני לא יודע עליו כלום, לא התערבתי בחיים שלו”.

עמר עטייה, מנכבדי הכפר עיסאוויה, התייחס לדברי השר איתמר בן גביר כי בכוונתו להורות על פתיחה במבצע חומת מגן 2 ואמר שצעד מעין זה יבעיר את כל ירושלים ויתפשט גם לתוך הערים בישראל. “מזרח ירושלים היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, מה זה הדיבורים האלה? זה יעשה את ההיפך ויביא לתוצאה גרועה יותר. אני מקווה שבכירי הביטחון אצלכם לא ייתנו לו לעשות זאת”, אמר ל”ישראל היום”.

“כואב לי הלב מאוד לראות מה שקרה היום בירושלים. היום זה שני הילדים האלה, מחר זה יכול להיות כל אחד מאיתנו. גם הבן שלי יכול היה להיות בתחנה הזאת חלילה, גם אני עובר משם. אבל מה יועיל סגר ופעולות של ענישה קולקטיבית נגד כל שאר התושבים שרוצים לחיות חיים נורמליים ? אנחנו לא בסוריה או ברוסיה פה. עכשיו כולם מתייגים אותנו ככפר עוין. זה לא בסדר לחשוב ככה. אני בנאדם שמחנך את הילדים שלי, מתקשר לבן שלי בן 21 כל רגע כדי להשגיח ולשמור עליו. אם בנאדם שמטופל עם מחלות עצבים ופתאום נהיה לו סוויטש במוח מסיבה שאני לא מצליח להבין, זה אומר שצריך להעניש אוכלוסייה שלמה? לא. זה לא נכון, וגם לא יעזור לביטחון”.

ברשתות החברתיות נראתה תמונה של קראקע לצד ניזאר בנאת, פעיל פוליטי של ארגון החזית העממית, שמת לפני כשנה וחצי בעת מעצר ברוטאלי שביצעו אנשי הביטחון המסכל של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. יצויין כי באופן כללי, במחנה הפליטים דהיישה יש דומיננטיות לחזית העממית.

בחמאס קשרו בין הפיגוע שביצע קראקע בירושלים לבין הפעולה של צהל ליד יריחו בתחילת השבוע ללכידת חוליית חמאס שניסתה לעשות פיגוע ירי בצומת אלמוג. דובר הארגון בעזה, חאזם קאסם אמר לרדיו “קול אלאקסא” כי “הפעולה ההירואית בירושלים היא תגובה טבעית לכל פשעי הכיבוש נגד העם הפלסטיני, ושהאחרון שבהם היה הטבח במחנה עקבת ג’בר.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes