חשיפת מעריב: הסיבה להחלטת הליכוד לדחות את ההצבעה על הרפורמה המשפטית

לאחר שוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת התכנסה ביום רביעי לדיון נוסף על חלקים במהפכה המשפטית (השינויים בוועדה למינוי שופטים והאיסור על בג”ץ לפסול חוקי יסוד), כשהכוונה הייתה גם לקיים הצבעה בסוף הדיון, הודיע יו”ר הוועדה ח”כ שמחה רוטמן כי ההצבעה תידחה ליום שני.

ההסבר הרשמי שניתן לדחייה היה כי האופוזיציה התכוונה לקיים פיליבסטר ארוך במיוחד. אולם ל”מעריב” נודע שלקראת הדיון בוועדה קיבלו בכירים בליכוד מידע על כוונת פעילי המחאה נגד המהפכה המשפטית לעורר פרובוקציות במהלך הפגנתם ביום שני, בעת שמליאת הכנסת הייתה אמורה להצביע על שני חוקי הרפורמה בקריאה הראשונה.

לפי המידע שהגיע לרוטמן ולשר המשפטים יריב לוין, מארגני המחאה התכוונו לחסום את כל הגישות למשכן הכנסת, ובכך למנוע מחברי הכנסת להגיע להצבעה. לפי אותו המידע, מארגני המחאה מול הכנסת החליטו גם לסרב לפנות את צירי התנועה המובילים לכנסת, גם אם וכאשר המשטרה תדרוש זאת.

לפיכך, מחשש לאלימות ופרובוקציות, הוחלט לאחר התייעצות לדחות ליום שני את ההצבעה בוועדת החוקה, חוק ומשפט, ואת ההצבעה במליאה לקיים ביום שלישי.

בליכוד יוצאים מנקודת ההנחה כי מארגני המחאה יתקשו לוגיסטית לממש את תוכניתם ביום אחר. כמו כן, בליכוד שוקלים לקרוא לאנשי המפלגה ומחנה הימין להימנע מלהגיע לאזור הכנסת ביום שני. זאת כדי למנוע פרובוקציות ולא להיגרר לעימות פיזי עם מתנגדי הרפורמה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes