המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים – ערבי ישראלי ממזרח העיר

חוסיין קראקע, ערבי ישראלי כבן 30 ממזרח ירושלים, הוא המחבל שביצע היום (שישי) את פיגוע הדריסה בשכונת רמות בירושלים ורצח שני בני אדם. קראקע מתגורר בשכונת עיסאוויה שבמזרח העיר ומשפחתו מהר הזיתים, והיה לו עבר פלילי. שוטר שהגיע לזירת האירוע ירה בו למוות.

בפיגוע נרצחו ילד בן שש שמותו נקבע בזירה וצעיר כבן 20, שמותו נקבע לאחר זמן קצר בבית החולים. שניים נוספים נפצעו קשה, בהם ילד נוסף, ועוד שני בני אדם פונו לבית החולים במצב בינוני. הילד שנרצח וכמה פצועים נוספים הם בני משפחה.

זמן קצר לאחר הפיגוע הודיעה לשכת ראש הממשלה כי נתניהו “החליט לפעול מייד לאיטום בית המחבל והריסתו”. אולם, דבר זה מצריך אישור משפטי ובלשכת היועצת המשפטית לממשלה סירבו להתייחס לנושא עד כה.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, שנהג ברכב מסוג מאזדה, התנגש בתחנת אוטובוס בשכונת רמות, סמוך לקבר שמואל הנביא, ונורה למוות על ידי שוטר. חמאס בירך על הפיגוע וכתב כי הוא “תגובה טבעית על פשעי הכיבוש נגד העם הפלסטיני, שהאחרון בהם הוא הטבח במחנה הפליטים ביריחו. הג’יהאד האסלאמי: “הפיגוע מדגיש פעם נוספת כי עמנו ימשיך במאבקו עד לעקירת האויב מאדמתו”.

חובש מד”א שרגא רוזנטל סיפר: “כשהגענו למקום המראה היה מזעזע. ראינו סמוך לתחנת האוטובוס רכב, לאחר שפגע בהולכי רגל שהמתינו בתחנה. ראינו שישה נפגעים ששכבו אחד ליד השני, מתוכם שני ילדים כבני 6 שהיו מחוסרי הכרה עם חבלה רב מערכתית קשה. גבר בן 27 וגבר כבן 30 היו מחוסרי הכרה ושני נפגעים נוספים בהכרה מלאה עם חבלות בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני וביצענו פעולות החייאה בשני הילדים. מדובר באירוע קשה מאוד”.

גם המחבל חיירי עלקם, שביצע את הפיגוע בשכונת נווה יעקב שבעיר לפני שבועיים ורצח שבעה בני אדם, היה ערבי ישראלי ממזרח העיר. לעלקם לא היה עבר ביטחוני. לאחר הפיגוע, אטמו כוחות הביטחון את ביתו.

מוקדם יותר השבוע הרגו כוחות הביטחון חמישה מחבלים, בהם השניים שביצעו את ניסיון הפיגוע במסעדה בצומת אלמוג שבבקעת הירדן לפני כשבוע. הלוחמים נכנסו למחנה הפליטים עקבת ג’בר הסמוך ליריחו כדי לעצור את השניים, שהגיעו למסעדה עם נשקים ואפודים, בעקבות מידע מודיעיני על הדירה שבה הם מסתתרים.

במקום התפתחו חילופי אש עם בין לוחמי גדוד לביאי הבקעה לבין חמושים, במהלכם נהרגו שני המחבלים, שהצהירו כי בכוונתם להמשיך לפגע, ושלושה מחבלים נוספים. שני פלסטינים נוספים נפצעו קשה. לפי דיווחים פלסטיניים, במהלך הפשיטה נעצר בכיר חמאס שאכר עמארה, המתגורר במקום.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes