הכדורגלן הישראלי הראשון ביפן: נטע לביא הוצג בגמבה אוסקה

הקשר קיבל את החולצה עם המספר 18 והצטלם איתה באצטדיון. הבכורה הצפויה: מול קשיווה רייסול, במשחק פתיחת העונה בשבת הבאה

עכשיו זה גם רשמי: נטע לביא הוצג הבוקר (שישי) רשמית כשחקנה החדש של גמבה אוסקה. לביא, שגדל במכבי חיפה והיה הקפטן שלה בשתי האליפויות האחרונות, עזב את הירוקים בגיל 26 וחתם בקבוצה היפנית, באחד המעברים המפתיעים של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.

לביא ילבש את החולצה מספר 18 ויעמוד לרשות מאמנו, דני פויאטוס, לקראת פתיחת הליגה ב-18 בחודש. משחקו הראשון של לביא בקבוצתו החדשה יהיה כבר בשבת הבאה מול קשיווה רייסול.

false

לביא והמדים החדשים

אוסקה הכריזה כבר בסוף החודש שעבר על לביא כששחקנה החדש, ואף שיחררה סרטון שבו תחילה הוא פונה אל האוהדים ומברך אותם ביפנית. לאחר מכן הוא אומר, הפעם באנגלית: “אני נרגש לקראת העונה הקרובה, ומצפה לפגוש את כולכם. יש לנו הרבה עבודה קשה לכדי להשיג את כל המטרות שלנו. נתראה בקרוב”.

הליגה היפנית נמצאת כעת, כאמור, בפגרה, וגמבה אוסאקה סיימה את העונה שעברה במקום ה-15 וניצלה מירידה כשהיא רחוקה נקודה אחת בלבד מהקו האדום. מאמנו החדש של לביא הוא דני פויאטוס הספרדי, שגם הוא חדש בקבוצה וינסה להוציא אותה מהמצב העגום בו היא נמצאת. 

פויאטוס בן ה-44 שימש כעוזרו של ג’ורדי קרויף במכבי ת”א בעונת 2017/18, שם כנראה הכיר את לביא לראשונה. בעבר אימן את פנאתייניקוס ולאחרונה עמד הקווים אצל טוקושימה מליגת המשנה היפנית.

הכוכב הגדול בסגל הוא טאקשי אוסמי, החלוץ היפני בן ה-30 ששיחק בעבר במספר קבוצות בבונדסליגה, כולל תקופה קצרה ולא מוצלחת בבאיירן מינכן. הוא החמיץ כמעט את כל העונה שעברה בעקבות פציעה באכילס. העונה גמבה מכוונת גבוה, ומלבד ללביא, בין ההחתמות החדשות ניתן למצוא גם את עיסאם ג’באלי, חלוץ נבחרת טוניסיה, ואת שחקן הכנף הברזילאי חואן אלאנו, שהגיע מקשימה אנטלרס העדיפה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes