בעולם מזועזעים מהפיגוע בירושלים: “ילד נרצח. אן הצדקה לדריסת חפים מפשע”

בצרפת כינו את פיגוע הדריסה בצומת רמות “מתקפת טרור פחדנית”, בארה”ב ובמדינות אחרות שלחו תנחומים למשפחות הקורבנות. אוקראינה: “ישראלים ואוקראינים מתמודדים עם מציאות של טרור יומיומי”

שורת מדינות פרסמו גינויים לפיגוע הדריסה הרצחני בצומת רמות בירושלים, שגבה את חייהם של יעקב ישראל פלאי בן ה-6 ואברך כבן 20. חמישה נוספים נפצעו, בהם אחיו בן ה-8 של יעקב – שנפגע אנושות – ואביו. “אלה חדשות מצערות מאוד”, אמר שגריר ארצות הברית בישראל טום ניידס. “פיגוע טרור אכזרי הרג היום ילד קטן ואדם צעיר בירושלים”.

ניידס הביע את תנחומיו למשפחות הקורבנות, ואמר כי הוא מתפלל לשלומם של הפצועים. שגריר גרמניה בישראל, שטפן סייברט, התייחס גם הוא לפיגוע, שאותו כינה “חדשות קורעות לב”. לדבריו, “בפיגוע נרצחו שני בני אדם, כולל ילד קטן. שום דבר לא יכול להצדיק דריסה של אנשים חפים מפשע בתחנת אוטובוס. מחשבותינו ותפילותינו עם משפחות הקורבנות והפצועים”.

שגרירות אוקראינה בישראל שלחה גם היא תנחומים על מקרי הרצח, ומסרה כי אנשיה מתפללים עבור החלמת הפצועים. “הטרור והאיום היומיומי על אזרחים הם מציאות שבה חיים אוקראינים וישראלים, ויש לעצור את המצב המקומם הזה מיד”. 

משגרירות צרפת נמסר כי “מתקפה נוספת הכתה היום בירושלים. אנו עומדים לצד משפחות הקורבנות של פעולת הטרור הפחדנית הזו. האלימות חייבת להיפסק”. משגרירות פולין נמסר כי “אנו מזועזעים ממתקפת טרור נוספת שגבתה את חייהם של שני אזרחים ישראלים, בהם ילד בן 6. האלימות הזו חייבת להיפסק”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes