150 אלף כדורים: שב”כ עצר חשודים ישראלים בסחר נשק עם הג’יהאד האסלאמי

הותר לפרסום: בפעילות משותפת של השב”כ ומחוז דרום במשטרה, במהלך חודש דצמבר 2022, נעצרו על ידי ימ”ס מג”ב אדם ומחמד אבו טהא, שני אחים אזרחים ישראלים תושבי תל שבע, ומג’די עמארנה, פלסטיני, תושב הכפר יעבד הסמוך לג’נין. זאת, בחשד לסחר רחב היקף בתחמושת וחלקי אמל”ח.

בחקירת השב”כ עלה כי האחים רכשו את התחמושת בישראל ומכרו אותה ביהודה ושומרון לפעילי ארגון הטרור הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני מכפר יעבד. עוד עלה כי מדובר באספקת תחמושת בהיקפים משמעותיים, של כ-150,000 כדורים ומאות מחסניות לנשק מסוג M16, אשר הועברו כאמור לפעילי טרור באזור ג’נין.

עוד נחשף בחקירה כי האחים ביצעו עבירות ביטחון רבות של אספקת עשרות חלקי נשק לפעילי הטרור באזור ג’נין. כמו כן, מכרו השניים חלקי נשק גם לגורמים פליליים ברחבי הנגב. בנוסף לעבירות הביטחון שבוצעו ע”י שני האחים, האחרונים ביצעו עבירות פליליות רבות, לרבות עבירות שונות בנשק.

עם תום חקירתם, הגישה היום עו”ד לימור אחרק- שנצר, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד שני האחים, אדם ומחמד אבו טהא, המייחסים להם עבירות של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור, מגע עם סוכן זר, עבירות סחר בנשק (תחמושת וחלקי נשק), הובלת נשק (תחמושת וחלקי נשק), החזקת נשק (תחמושת וחלקי נשק) סיוע לכניסה וישיבה בישראל שלא כדין, הסעה שלא כדין ולאדם יוחסו גם עבירות כלכליות.

בבקשות המעצר עד תום שהוגשו במקביל ציינה עו”ד אחרק: “המשיב, אשר פגע בביטחון המדינה, יצר קו חלוקה של אמל”ח בין הגדה לישראל ללא כל מורא. אין המדובר באירוע חד פעמי, אלא בדרך פעולה שיטתית ורציפה לאורך תקופה שכללה קשר שוטף ואינטנסיבי ומפגשים רבים של המשיב עם פעילי הגא”פ, אשר ביקשו ממנו אמל”ח והוא הסכים ופעל באופן אקטיבי ולאורך זמן  והיה ממשיך בכך לולא נעצר”.

עוד ציינה כי “המשיב הוכיח כי אינו בוחל בשום אמצעי על מנת לספק את צרכיו  הציף אמל”ח בגדה בהיקפים כה נרחבים, יצר הכנסות לארגון טרור, כאשר משך הזמן של הסחר מעיד על תופעה מאורגנת שמשתלבת עם האסטרטגיה של ארגון הטרור המאפשרת לו לקדם את מטרותיו במעשיו החמורים. המשיב המשיך במעשיו במודע גם לאחר שנודע לו כי הקשר בין תושבי ג’נין לג’יהאד האסלאמי ובעצם הוכיח כי אם ישוחרר יש חשש ממשי שמא יפגע שוב בביטחון המדינה. יוער כי המשיב גם לא בחל בלסייע בהכנסת פעילי הטרור לשטחי מדינת ישראל בלפחות שתי הזדמנויות”.

במסגרת החקירות עלה גם כי קיימים מעורבים נוספים, ועל כן בחודש ינואר 2023, נעצרו שני אזרחים ישראליים נוספים, חאלד אלאעסם ומ’ענם אלאעסם, תושבי הנגב אף הם, החשודים בעבירות אמל”ח במסגרת הפרשייה. כנגד השניים הוגשה היום הצהרת תובע ובימים הקרובים צפוי להיות מוגש כנגדם כתב אישום.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes