שרה נתניהו דרשה, ושב”כ ביקש מהמדינה לממן עבודות לא חיוניות בביתה הפרטי

שרה נתניהו דרשה, ושב”כ ביקש מהמדינה לממן עבודות לא חיוניות בביתה הפרטי

אחת הבקשות הועברה דרך לשכתו של ראש השירות, אף שאנשיו הודו שאין לה הצדקה ביטחונית. בין היתר, דרשה נתניהו שהמדינה תממן החלפת תריס והתקנת מפזרי חום בבית בקיסריה. שני בכירים במשרד רה”מ, שדחו פניות מצד נתניהו, נאלצו לעזוב את המשרד

February 08th, 18PM February 09th, 09AM

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, דרשה שהמדינה תממן עבודות תחזוקה בבית המשפחה הפרטי בקיסריה, עוד בטרם נכנס בנימין נתניהו לתפקיד. אף שהבקשות לא נבעו מצרכים ביטחוניים, כמה מהן הועברו דרך שירות הביטחון הכללי, ואחת מהן אף דרך לשכתו של ראש השירות, רונן בר. שני בכירים במשרד ראש הממשלה, שדחו בקשות של נתניהו, נאלצו לעזוב את המשרד בתוך זמן קצר.

לדברי מקורות המעורים בנושא, נתניהו פנתה לכמה אנשי שב”כ בדרגים שונים, ודרשה כי יגישו במקומה בקשה להחלפת תריס בבית בקיסריה. הבקשה הועברה לבסוף למשרד ראש הממשלה דרך לשכתו של ראש השירות. אנשי המשרד שפנו לשירות ושאלו אם ישנה הצדקה ביטחונית לתיקון נענו בשלילה, ולאחר מכן משך שב”כ את הבקשה.

נתניהו הפנתה לגורמים שונים בשב”כ דרישות נוספות, בהן שהמדינה תממן שיפוץ של הגדר סביב ביתה, תחליף את תאורת הגינה ותרכוש עבורה שש “פטריות חימום”. נתניהו ניסתה לשוות לדרישות אופי ביטחוני, וטענה בין היתר שהחלפת התאורה חיונית לאבטחת הבית. בדיקת הבקשות העלתה שאין בטענה זו ממש, ובמקום זאת הוחלט לצייד את המאבטחים בפנסים.

בנוסף, כבר ביום השבעת הממשלה העבירה נתניהו למשרד ראש הממשלה רשימת קניות של “מצרכים לשבת” בעלות של אלפי שקלים, שמקורות במשרד הגדירו כחריגה ביותר. המצרכים נשלחו לביתה הפרטי של המשפחה, ולמחרת טענה נתניהו כי הם אזלו ודרשה לערוך קנייה נוספת בעלות דומה.

כבר ביום השבעת הממשלה העבירה נתניהו למשרד ראש הממשלה רשימת קניות של “מצרכים לשבת” בעלות של אלפי שקלים, שמקורות במשרד הגדירו כחריגה ביותר

לפי מקורות המעורים בנושא, אשת ראש הממשלה משתמשת גם בדירה סמוכה למעון הרשמי של ראש הממשלה, שעובר כעת שיפוץ. עד לאחרונה שימשה דירה זו את ראש הממשלה לשעבר יאיר לפיד ואת רעייתו ליהיא. אף שלמשפחת נתניהו יש בית פרטי בירושלים, ראש הממשלה ביקש להמשיך ולקיים בדירה ישיבות. אלא שלדברי המקורות, מי ששוהה בה בפועל היא שרה נתניהו, שאף ביקשה כי המדינה תרכוש עבורה שלושה שולחנות איפור. גורמים משפטיים דחו בקשה זו.

מי שנדרש להכריע בבקשות של נתניהו היה המשנה למנכ”ל משרד ראש הממשלה, בן מיוסט. מיוסט, שנבחר לתפקיד במכרז בימי כהונתו של נפתלי בנט בתפקיד, דחה כמה מהבקשות, ובהמשך נלקח ממנו רוב סמכויותיו. לפני כשלושה שבועות התפטר, לדברי מקורות במשרד מפני שהבין שבני הזוג נתניהו אינם רוצים בהמשך כהונתו ומתכוונים לרוקן את תפקידו מתוכן.

מיוסט היה הממונה על אגף הביטחון במשרד, שבראשו עמד אלון חלווה, הנחשב מקורב מאוד לראש הממשלה ולרעייתו. חלווה פוטר עקב כשלים בתפקודו, אך כפי שחשף “הארץ”, הליך הפיטורים הוקפא לבקשת בנימין נתניהו ביום שבו נכנס לתפקידו. אגף נוסף שעליו היה מיוסט אחראי הוא אגף התקציבים והפרויקטים בראשות דרורית שטיינמץ, גם היא מקורבת לבני הזוג נתניהו, שנציבות שירות המדינה בודקת בימים אלה טענות לאי-סדרים בעבודתה. האחריות על שני האגפים נשללה ממיוסט עם כניסתו של נתניהו לתפקיד.

באחרונה הודחה גם סגנית החשב של משרד ראש הממשלה, הילה רבני. רבני הופקדה על הטיפול בבקשותיהם של בני הזוג נתניהו, ולא אישרה חלק ניכר מהן. מי שהעביר את רבני מתפקידה הוא החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג. לפי מקורות המעורים בנושא, נתניהו ואשתו הם שביקשו להדיח אותה.

במענה לפניית “הארץ” למשפחת נתניהו, הועברה תגובה בשם “הליכוד”, שבה נאמר: “שיא חדש של צביעות ובושה. במקום לחקור מדוע בנט שיפץ את ביתו הפרטי ב-50 מיליון שקלים ובמקום לשאול מדוע לפיד ובנט לא שיפצו את המעון הרשמי בבלפור במשך שנה וחצי והותירו אותו בהריסות, אתם מפרסמים כתבה רצופת שקרים, המצאות והשמצות, על תריס לחלון ומזון לראש הממשלה נתניהו. תתביישו”. ככל הידוע, לטענה בדבר עלות השיפוץ בביתו של בנט אין בסיס.

משב”כ נמסר בתגובה: “אנו לא מתייחסים לסידורי אבטחה ולשיח פנימי בין לשכות”.

משרד האוצר מסר בתגובה: “הילה רבני היא סגנית חשב מקצועית ומוערכת. מטבע הדברים מתקיימת רוטציה מעת לעת בין תחומי הטיפול השונים בין הסגנים במשרד. הילה עושה את תפקידה על הצד הטוב ביותר. ואין בכוונתנו להתייחס לרכילות”.

משרד ראש הממשלה לא מסר תגובה לכתבה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes