רצח את השכנה כי הפריעה לו לשחק שבץ-נא

צרפת: תושב ליון נאשם שהתרגז על שכנתו הסטודנטית ששמעה מוזיקה עם חברים, ואז ירד לביתה ודקר אותה בסכין. אחר כך נרגע וחזר לשחק

בבית משפט בצרפת נפתח בימים האחרונים משפטו של תושב העיר ליון, הנאשם כי רצח את שכנתו הצעירה משום שהיא וחבריה הרעישו לטעמו – והפריעו לו באמצע משחק “שבץ-נא”. אם יורשע הוא עשוי להישלח ל-30 שנות מאסר.

הרצח התרחש ב-16 במאי 2020: הימים היו הימים שאחרי תום סגר הקורונה הראשון בצרפת, והצעירה, סטודנטית בת 21 בשם רומנה, הזמינה לביתה כמה חברים כדי לשמוע מוזיקה ולשחק בקלפים. הנאשם, גבר בן 41 בשם בנז’מין, שיחק באותה העת במחשב, והקולות שעלו מדירתה, ששָכנה מתחת לדירתו, הפריעו לו.

בנז’מין הצטייד בסכין, נקש על דלתה של הצעירה – וכשפתחה לו את הדלת דקר אותה. חבריה הבריחו אותו, והזעיקו את המשטרה. כשהשוטרים הגיעו לביתו הם גילו שחזר לשחק ב”שבץ-נא”. הוא נראה רגוע ורק שאל: “איך היא?”. הצעירה מתה אחרי יומיים בבית החולים.

לפי כתב האישום נגד הנאשם ברצח, שאר השכנים בבניין לא סברו כי רעש יוצא דופן עולה מדירתה של הצעירה, ועורכי דינו טוענים כי לקות הראייה שלו הפכה את שמיעתו לרגישה יותר, וגם גרמה לכך שלא שם לב שדקר מישהו כשנופף בסכין.

פסיכולוגים שהתבקשו להעיד קבעו כי הוא אינו לוקה בנפשו, אך היה שרוי במתח רב. הוא טוען כי לפני האירוע התלונן פעמים רבות למשטרה ולהנהלת הבניין על שכנתו, וכי ביקש לסלקה מהבניין.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes