טרגדיה בקריביים: נפטרה הרבנית שקפצה למים להציל את בתה

הרבנית הניה פדרמן, שליחת חב”ד באיי הבתולה, נפטרה כחודשיים לאחר שקפצה בעקבות בתה התינוקת למים, בניסיון להצילה. פדרמן, אם ל-13 ורעייתו של שליח חב”ד, הייתה מאושפזת במצב קריטי בבית חולים בניו-ג’רזי, שם נלחמו הרופאים על חייה

כחודשיים לאחר שטבעה במהלך ניסיון להציל את בתה התינוקת – הרבנית הניה פדרמן, שליחת חב”ד באיי הבתולה – נפטרה בגיל 40. פדרמן, אם ל-13 ורעייתו של שליח חב”ד, הרב אשר פדרמן, הייתה מאושפזת במצב קריטי בבית חולים בניו-ג’רזי, שם נלחמו הרופאים על חייה. הלווייתה תיערך ככל הנראה היום (ה’). 

<< הכול על העולם היהודי – בדף הפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 • מחקר טוען: המגמה התהפכה, ויהדות ארה”ב הולכת וגדלה
 • “אחי מתחת להריסות ושומעים משם קולות, למה לא שולחים עזרה?”
 • “קראו לי ‘יהודייה שקרנית'”: פרופסורית מקנדה נאבקת באנטישמיות
 • שטרנא שרה פדרמן בת הארבעה חודשים טבעה לאחר שהחליקה ונפלה למים. אמה, הרבנית הניה פדרמן, קפצה אחריה בניסיון להצילה. התינוקת נמשתה מהמרינה בסנט תומאס ללא רוח חיים, והאם הובהלה לבית החולים במצב קריטי לאחר פעולות החייאה.

  חלמו להקים מרכז יהודי בקריביים

  הרב אשר והרבנית הניה פדרמן, אזרחים אמריקנים, שימשו כאמור כשליחי חב”ד באיי הבתולה שבקריביים. בריאיון שפורסם ב-ynet סיפר הרב אשר פדרמן על הקהילה היהודית באי סנט תומאס, ועל עבודתם של השליחים. 

  בבית חב”ד, הממוקם קרוב למלון ריץ’ באי, עורכים ארוחות שבת, חתונות וכן אירועי בר מצווה ובת מצווה ליהודים המקומיים או לתיירים המעוניינים ביעד מיוחד ושונה. הרב סיפר כי היה חשוב להם למקם את מרכז חב”ד בקרבת בתי מלון, כדי שאורחים המגיעים לשבת יוכלו להגיע ולהתפלל בבית חב”ד במרחק הליכה.

  הרב והרבנית דאגו לאספקת אוכל כשר למטיילים הרבים, ואף לשיעורי עברית שבועיים לילדי הקהילה המעטים שם. לאחרונה רכשו בני הזוג חלקת אדמה, וחלומם היה לבנות שם מרכז חב”ד שיכיל מסעדה, מקווה, בית ספר יהודי ועוד.

  הרבנית הניה גדלה במילווקי שבוויסקונסין, בארה”ב, למשפחה של חסידי חב”ד. היא למדה במוסדות החסידות וסיימה לימודים לתעודת הוראה בישראל. לאחר נישואיה לרב אשר פדרמן, שאף הוא עלה לישראל, שבו השניים לארה”ב – ובשנת 2005 פתחו את בית חב”ד באיי הבתולה, שנמצא באי סנט תומאס.

  You may also like...

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes