זעם על הצעת מעוז להגביל שיעורים על נטייה מינית: “מסוכן ושונא אדם, על רה”מ להתנגד”

סערה במערכת הפוליטית ובקרב ארגונים ליברליים על הצעת החוק שמקדם סגן השר אבי מעוז, לאסור שיח על נטייה מינית וזהות מגדרית לפני כיתה ט’. באופוזיציה טענו כי מעוז הוא “אובססיבי, מסוכן ושונא אדם” ובארגון חוש”ן, שמעביר שיעורים בנושא, תקפו: “הסדנאות הן הפתרון, לא הבעיה. קוראים לרה”מ להתערב”. 

“אובססיבי, מסוכן ושונא אדם”, כתב בטוויטר ח”כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד, שעומד בראש השדולה הגאה בכנסת. “נטייה מינית זה לא רק מה שעושים בחדר המיטות. זה עולם שלם של בני אדם, שאתה עכשיו מבקש לבטל. לא יקרה”. 

מור נהרי, מנכ”לית חוש”ן, ארגון החינוך של הקהילה הגאה, שמעביר בבתי הספר סדנאות בנושא להט”ב, מסרה: “שוב אבי מעוז מוכיח בצורה ברורה את עמדותיו הלהט”בופוביות והמסוכנות כלפי הנוער הגאה בבתי הספר. הניסיון לצייר את סדנאות חוש”ן בבתי הספר כבעיה ולא כפתרון לבטחון הנוער, הוא ניסיון שקרי המונע מרוע ושנאה”.

מנכ”לית חוש”ן קראה גם לראש הממשלה ולשר החינוך לצאת נגד הצעת החוק: “סדנאות החינוך לסובלנות מצילות חיים ומאפשרות לנוער להיות בטוח ומוגן בין כתלי בתי הספר. אנחנו דורשות מראש הממשלה ומשר החינוך, שהבטיחו שלא תהיה פגיעה בנוער הגאה, לנקוט עמדה ברורה כנגד ההצעות המסוכנות הללו, ולהביע עמדה ברורה בעד ביטחונו של הנוער במערכת החינוך”. 

באגודה למען הלהט”ב הצטרפו לקריאה של מנכ”לית חושן. “כל הורה בישראל צריך להיות מודאג כשאבי מעוז מבקש להשתלט על חינוך ילדיו”, מסרה מנכ”לית האגודה הילה פאר. “המטרה היא להפחיד ולסמן את הקהילה הגאה כאויב שיש להימנע ממנו, באותן טקטיקות בהן השתמשו גדולי הלהט”בופובים מאז ותמיד. כל פגיעה בנוער הגאה ולו הקטנה ביותר – תיענה בתגובה שטרם נראתה. זו שעת המבחן של ראש הממשלה ושר החינוך שהבטיחו שלא תהיה פגיעה בקהילה הגאה. חובתם להביע עמדה נחרצת לשמירה על הנוער הגאה”.

אורי קידר, מנכ”ל ישראל חופשית, אמר: “ההגבלה החדשה וההזויה של מעוז רק מדגישה כמה חשוב שילדים לא יחשפו אליו ואל התכנים החשוכים שלו בגיל צעיר. מעוז, טאו, קוסטינר ושאר הרבנים לא הבינו שאנחנו כבר מזמן לא בימי הביניים, ואנחנו חייבים לדפוק להם ברקס עכשיו לפני שיקבלו את מבוקשם ויהפכו את ישראל לתאומה של איראן”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes