ברצלונה הודיעה: “ניתוק זמני” של הקשרים עם ישראל

בשל “הפרת זכויות האדם של העם הפלסטיני”, כלשונה, הכריזה אתמול ראש העיר ברצלונה על ניתוק היחסים עם המוסדות הישראליים הרשמיים. לצעד הקיצוני לא קדמה הצבעה במועצת העיר. הפדרציה היהודית בספרד: “ההכרזה לא נובעת מהגנה על השלום. יש לזה שם אחד – אנטישמיות”

כשלצידה נציגים פרו פלסטינים, כינסה אתמול ראש עיריית ברצלונה, אדה קולאו, מסיבת עיתונאים שבמהלכה הגיעה הכרזה מוחצת: בירת קטלוניה תנתק את הקשרים עם מדינת ישראל בשל מדיניות האפרטהייד, לדבריה, כלפי הפלסטינים. מסיבת העיתונאים הסתיימה במחיאות כפיים מצד תומכי היוזמה לאחר שאחת מהנואמות שהוזמנה הריעה “תחי פלסטין החופשית”.

 בנוסף, שלחה קולאו מכתב רשמי לראש הממשלה בנימין נתניהו, המסביר את הצעד החד צדדי מצד ברצלונה. “החלטתי לנתק באופן זמני את היחסים עם מדינת ישראל ומוסדותיה הרשמיים, כולל ברית ערים תאומות עם עיריית תל אביב, עד אשר הרשויות בישראל יפסיקו את האלימות הסיסטמטית והפרת זכויות האדם של העם הפלסטיני”, כתבה. היא ציינה כי הקפאת היחסים היא זמנית, ולא מופנית נגד האזרחים.

כפי שפורסם בynet וב”ידיעות אחרונות”, היוזמה לניתוק ברית ערים תאומות עם תל אביב עלתה לראשונה לפני מספר חודשים על ידי ארגוני שמאל קיצוני וארגונים פרו פלסטיניים בברצלונה, שזכו לתמיכת קולאו ומפלגתה. בעוד כשבועיים אמורה הייתה היוזמה לעבור להצבעה דמוקרטית במועצת העיר, אך קולאו החליטה לקחת את הדין לידיה. בלי הצבעה, בלי זכות דיבור, מבלי לתת מקום לחוות דעת מטעם נציגי מפלגות המועצה. לפי מקורבים, גל הביקורות נגד היוזמה והחשש שההצבעה תסתיים ברוב קולות למען שימור ברית הערים התאומות עם תל אביב, הביאו את ראש העיר באופן חד צדדי על ניתוק היחסים לא רק עם תל אביב אלא גם עם מוסדות מדינת ישראל.

בחודש מאי הקרוב יתקיימו בחירות לעיריית ברצלונה. המפלגה שקולאו עומדת בראשה נאבקת על קולות השמאל הקיצוני והקהילה המוסלמית בעיר, ולכן היא לא נרתעת גם מהחלטות קיצוניות כאלה.

מטעם הפדרציה היהודית בספרד נמסר: “ההכרזה של ראש עיריית ברצלונה לא נובעת מהגנה על זכויות האדם או השלום. לצעד הזה יש שם אחד – אנטישמיות מתוחכמת”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes