בן גביר זימן לבירור את ממ”ז ירושלים, המפכ”ל: “מגבה את הקצין על שיקול הדעת”

השר לביטחון לאומי זימן את מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון תורג’מן, לשיחת בירור בעקבות ההפגנות נגד תוכנית נתניהו-לוין: “אובדן שליטה על האנרכיסטים”. שבתאי הוציא בתגובה הודעת גיבוי לתורג’מן “על עמידה איתנה והפעלת שיקול דעת – וביקר את השר: “מצר על הבירור הפומבי”

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר זימן הערב (חמישי) את מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג’מן, לשיחת בירור בעקבות ההפגנות נגד תוכנית נתניהו-לוין להחלשת מערכת המשפט. “משטרת ירושלים איבדה שליטה על האנרכיסטים”, תקף בן גביר. מנגד, המפכ”ל, רב-ניצב יעקב שבתאי, מיהר להוציא הודעת גיבוי לתורג’מן “על עמידה איתנה והפעלת שיקול דעת בטיפול במחאה ובהמשך בהפרת הסדר” – והוסיף ביקורת כלפי השר: “מצר על כך שבירור הנושא מתבצע באופן ,פומבי בעוד כוחות המשטרה פועלים בשטח, ולא באמצעות תחקיר מבצעי ענייני המתבצע בסיום הפעילות כמקובל”.

לדברי השר בן גביר, “אירוע שבו הוצתו צמיגים בוערים ליד מעון ראש הממשלה, נחסם כביש מספר 1, ונחסמה תנועת הרכבת הקלה – כל אלה אירועים חמורים ביותר שבהם שוטרים ולוחמי מג”ב היו במקום, אך קיבלו הוראה מפורשת שלא לאכוף את החוק ולא להתעמת עם המתפרעים”.

מתנועת הדגלים השחורים נמסר בתגובה להודעת בן גביר: “אנו מצפים מהמפכ”ל לסרב לדרישת בן גביר לזמן לשיחת נזיפה את מפקד מחוז ירושלים. לשר אסור על פי חוק להתערב בעבודת המשטרה”. מתנועת קריים מיניסטר נמסר: “במקום לטפל באלימות נגד מפגינים בן גביר מבקש לשסות בהם שוטרים. מוטב שמפקד המחוז ינהג באחריות ופשוט יתעלם ממנו. אם ההפיכה המשטרית תעבור, המשטרה תהיה מיליציה של בן גביר וחופש הביטוי יירמס. אסור לתת לזה לקרות”.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה לבן גביר: “האיומים שלך לא ירתיעו את הציבור. הקואליציה הדורסנית הזו גמרה אומר לחסל את הדמוקרטיה ולהפוך את ישראל לדיקטטורה נוסח פולין והונגריה – לא נאפשר לכם את זה. ביום שני הקרוב יעלו לרחבת הכנסת עשרות אלפי מפגינות ומפגינים על מנת לעצור את ההפיכה המשטרית המסוכנת שהממשלה הזו מנסה להעביר בצורה לא דמוקרטית”.

פרטים נוספים מיד.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes