ארבעה תושבי גדרה נחקרו בחשד להקמת סיירת חמושה שחיפשה פועלים פלסטינים

ארבעה תושבי גדרה נחקרו בחשד להקמת סיירת חמושה שחיפשה פועלים פלסטינים

הארבעה חשודים שאספו כלי נשק וחיפשו אחר פועלים באתרי בנייה בעיר, בתיאום עם חבר אופוזיציה במועצת העיר שכתב כי הם “עושים עבודת קודש”. עוד לפני המעצר, הזהירה אותם המשטרה מלקחת את החוק לידיים

February 08th, 13PM February 08th, 15PM

ארבעה תושבי גדרה עוכבו אמש (שלישי) לחקירה בחשד שהקימו סיירת חמושה וחיפשו פועלי בניין פלסטינים ביישוב בעקבות האונס שאירע בסוף השבוע, לפי החשד בידי תושב הכפר הבדואי אום בטין שבנגב. הארבעה, שנחקרו בעקבות הודעות וואטסאפ שמהן עלתה ההתארגנות לסיור באתרי בנייה, נחשדו בקשירת קשר לביצוע עבירה והסגת גבול ושוחררו בתום החקירה בתנאים מגבילים, בהם הרחקה מהיישוב.

לפי החשד, הארבעה ערכו סיורים עצמאיים ברכביהם ללא תיאום עם המשטרה, כשחלקם חמושים, וזאת בידיעת המועצה המקומית ואחד מחברי האופוזיציה שלקח חלק בקידום היוזמה. חברים ביוזמה אף התראיינו גם לערוץ טלוויזיה. החשודים הוזהרו מראש על ידי גורמים בתחנת יבנה שהבהירו להם כי אין לקחת את החוק לידיים ולפעול באופן עצמאי. “בכל זאת הם המשיכו, נכנסו לאתרי בנייה בלי אישורים ובלי צווים”, אמר גורם במשטרה.

מחזיק תיק הנוער בגדרה, חבר המועצה מורן דהרי, טוען שהוא מנהל את קבוצת הוואטסאפ של המתנדבים. דהרי כתב אמש לתושבי גדרה כי התושבים שעוכבו “עושים עבודת קודש כדי לשמור על ביטחונכם ולתת לכם שקט”, ואמר כי הסיורים בוצעו בידיעת הקב”ט ובאישורו של ראש המועצה יואל גמליאל – אך במועצה מכחישים שהפעילות נעשתה על דעתה.

דהרי הבהיר בשיחה עם “הארץ” כי הוא אחראי על פעילות הקבוצה – ואישר כי הוא זה שקישר בין המתנדבים לקב”ט. “ראש המועצה מתנער, אבל יואל עשה בעצמו סיורים”, אמר דהרי. “הוא הגיע איתנו לאתרי בנייה והביא לנו את מכשירי הקשר. לא נכנסו לאף מבנה, עבדנו לפי הכללים והקפדנו על כל דבר”. לדבריו, הקבוצה אף עברה תדריך משוטר, וגם בקבוצת הדיונים משתתף שוטר. “הם רוצים להתנער כי עשינו את העבודה שלהם”, הלין דהרי על המשטרה. “כשאני מתקשר לוקח להם 40 דקות להגיע”.

“קיבלנו יחס מזלזל, כאילו אנחנו אחרוני הפושעים”, כתב דהרי לתושבים ואמר כי העיכוב בוצע בחניון בשכונת גולדה – אליו הגיעו שבע ניידות משטרה. “ביקשנו מהניידת להתלוות אלינו לסיורים. לא לקחנו את החוק ליידיים ולא פגענו באף אחד. אף פעם לא היתה אלימות או דיבור לאומני, כלום. גנב זה גנב ואנס זה אנס. לא אכפת לי אם יהודי או ערבי. אנחנו פה בשביל ביטחון גדרה”.

ביום ראשון האחרון הגיעו אלמונים שאינם קשורים ליוזמה המדוברת לאתר בנייה נוסף בעיר במטרה לחפש פלסטינים בשעת לילה, ופרצו את שער הכניסה לאתר, שבו נכח רק שומר. אל המקום הוזעקה משטרה שהרחיקה אותם מהמקום ללא מעצר, בין היתר מאחר שלא הוגשה תלונה.

המועצה המקומית גדרה מסרה בתגובה: “המועצה המקומית גדרה פועלת אך ורק בשיתוף פעולה מלא מול משטרת ישראל בכלל ותחנת יבנה בפרט. בימים אלה, נערכה פגישת עבודה בין ראש המועצה, יואל גמליאל לסנ”צ שי גז, מפקד תחנת יבנה והגורמים המקצועיים במועצה אשר דנו במספר צעדים משמעותיים ביניהם חיזוק המשמר האזרחי בגדרה.

“בימים האחרונים קמה בגדרה התארגנות לסיורים ברחבי המושבה, הסיירים עברו תדרוך על ידי שוטר במשטרת ישראל ומתנדב משטרת ישראל, אשר הסבירו להם את גבולות הגזרה בפעילותם. הם הונחו לדווח על כל מפגע או פעילות חשודה למוקד 100 או למוקד 106. המועצה המקומית גדרה מחויבת לסדר, לחוק ולשלטון החוק ומתנגדת בכל תוקף לכל התארגנות לא חוקית”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes