“אנחנו נשרפים, אני אוהבת אותך”: אלמייה נפגעה קשה בשריפה בבאר שבע

בלילה נאבקו הרופאים על חייה של אלמייה נברט בת ה-30, שנפגעה אמש קשה בשריפה שפרצה בדירתה, בשל קצר חשמלי. מצבה התייצב, והיא מורדמת ומונשמת. בנה בן השנה נפגע אף הוא, ומצבו קל. בעלה סיפר שהיא יצרה קשר בזמן האירוע: “היא לא הצליחה לפתוח את החלון, הזעקתי את כוחות ההצלה”

מצבה של אלמייה נברט בת ה-30, שנפגעה אמש (ד’) בצורה קשה בשריפה שפרצה בדירתה בבאר שבע, מוסיף להיות קשה. מבית החולים סורוקה בעיר, שבו היא מאושפזת, נמסר הבוקר כי הרופאים נאבקו על חייה בלילה ומצבה כרגע התייצב. היא מורדמת ומונשמת בחדר התאוששות, ומחכה למיטה במחלקה לטיפול נמרץ.

גירמה עלנה, בעלה של אלמייה, תיזז אתמול בין המחלקה לטיפול נמרץ לבין מחלקת הילדים, שם מאושפז בנה הפעוט של האישה, בן השנה ושלושה חודשים, שנפגע בשריפה באורח קל. הוא סיפר ל-ynet: “לא הייתי בבית בזמן השריפה, הייתי בקריית גת אצל אחי. כשהגעתי היא התקשרה אליי דרך הווטסאפ וניתקה. היא שלחה הודעה קולית שבו אמרה ‘אנחנו נשרפים, אני אוהב אותך’. התקשרתי למשטרה שיזעיקו את שירותי הכבאות. התקשרתי אליה אחר כך ושמעתי את הילד משתעל בגלל העשן”.

השלושה מתגוררים ביחידת דיור קטנה בקומה השלישית בבניין שבו אירעה אתמול השריפה. הוא הוסיף: “אמרתי לה לפתוח חלון אבל היא אמרה שהיא לא מצליחה. היא כנראה שמרה על הילד שלנו. הגעתי לשם וראיתי את שירותי הכיבוי, שאמרו לי שהיא פונתה לסורוקה. כל הלילה הייתי עם הבן שלי, סורפר. היא בהתאוששות, ואני רק רוצה לראות אותה עכשיו”.

מכבאות והצלה נמסר כי מחקירת האירוע עלה שהשריפה פרצה בשל כשל חשמלי בארון החשמל בקומת הלובי, בבניין הישן שבו המשפחה מתגוררת. ארונות החשמל, שממוקמים מחוץ לדירות, עשויים מעץ, ופיר מחבר בין הארונות ובין הקומות, דבר שגורם לשריפה להתפשט במהירות ולרוץ בין הקומות תוך דקות ספורות. בחקירה התגלו בנוסף גם מספר דירות מפוצלות, שהיוו סכנה מוחשית והפכו את האירוע למסוכן ומורכב יותר, הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת פעולות החילוץ של הלוחמים בזירה.

טפסר משנה משה עמר, מפקד תחנת כיבוי האש בבאר שבע, אמר הבוקר בריאיון לאולפן ynet כי “אנחנו עדיין בשלבי חקירה יחד עם מומחים ומהנדסי חשמל. ההערכה היא שמדובר בכשל של ארון חשמל בקומה השנייה. מדובר בבניין מאוד ישן, ארונות חשמל ישנים שבנויים מעץ, שכבר לא קיימים בבניינים חדשים. הדלת ככל הנראה נשארה פתוחה, מה שגרם לעשן רב מאוד להיכנס אליה הביתה. הפעולה הנכונה, במקרה הזה, היא להישאר בבית, להתרחק מדלת הכניסה שתישאר סגורה, ולהיות ליד החלון ככל הניתן. הכבאים יגיעו”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes