אוניברסיטת חיפה: נאפשר לסטודנטים שובתים לא להיבחן ביום שני

אוניברסיטת חיפה: נאפשר לסטודנטים שובתים לא להיבחן ביום שני

סטונדטים “מכל צד של המפה הפוליטית” שיבחרו להשתתף במחאה יוכלו להיבחן במועדים חלופיים ■ אוניברסיטת חיפה היא הראשונה שנוקטת צעד כזה ■ סנאט האוניברסיטה: “קוראים לעצירה מוחלטת של הרפורמה”

February 09th, 16PM February 09th, 16PM ליאור דטל אוניברסיטת חיפה הודיעה היום (ה’) שהיא תאפשר לסטודנטים באוניברסיטה המעוניינים להשתתף בשביתה או בהפגנות נגד ההפיכה המשטרית והחלשת בתי המשפט לא להגיע לבחינות שאמורים להתקיים באוניברסיטה. במקום זאת, הסטונדטים יוכלו להיבחן במועדים חלופיים.

לפי האוניברסיטה, סטודנטים שיבחרו להשתתף בהפגנות או לקחת חלק בצעדי המחאה ״בכל צד של המפה הפוליטית״ יהיו זכאים למועד נוסף. אוניברסיטת חיפה היא האוניברסיטה הראשונה שמאפשרת לסטודנטים לקחת חלק במאבק בצורה הזו.

“פגיעה בעקרון הפרדת הרשויות תפגע בחוסנה של מדינת ישראל, בחופש האקדמי ובחוסנה של האקדמיה הישראלית”

בנוסף, סנאט האוניברסיטה – הרשות האקדמית שלה – העביר הודעה לפיה הוא ״קורא לממשלת ישראל פה אחד לא להביא להצבעה בכנסת את ההצעה לשינוי שיטת בחירת השופטים. סנאט האוניברסיטה קורא לעצירה מוחלטת של הרפורמה ולקיום שיח ציבורי מקיף. עקרון הפרדת הרשויות, וכפועל יוצא מכך עצמאות הרשות השופטת, הוא תנאי הכרחי לחברה דמוקרטית. פגיעה בעיקרון הזה תפגע בחוסנה של מדינת ישראל, בחופש האקדמי ובחוסנה של האקדמיה הישראלית״.

ביום שני אמורה להתקיים הצבעה בכנסת על חלק מהסעיפים של התוכנית הממשלה מקדמת להחלשת מערכת המשפט. בתגובה, החליטו מובילי המחאה הציבורית לקיים שביתה עממית, שתכלול גם הפגנה מול הכנסת.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes