אוליגרך רוסי מזהיר: “מלחמת העולם השלישית היא הדרך היחידה לעצור את פוטין”

איש העסקים והפעיל הפוליטי הרוסי, מיכאיל חודורקובסקי, הזהיר היום (חמישי) את המערב כי  נאט”ו עשויה להיגרר למלחמה מול רוסיה. “במוקדם או במאוחר, הם יצטרכו להילחם. פוטין ימשיך לכבוש שטחיים, ולגייס אנשים מהמקומות שהוא כובש. לא תהיה דרך אחרת מלבד מלחמת העולם השלישית לעצור אותו”, אמר.

אוליגרך רוסי מזהיר: “מבחינת פוטין הוא כבר במלחמה מול המערב””זה יוביל לקטסטרופה”: מקורבו של פוטין באזהרה חמורה לארה”ב ובריטניה

חודורקובסקי נחשב לאחד מאויביו של פוטין. ב-2013 נאסר על ידי רשויות החוק הרוסיות והואשם בגנבת והעלמת מס, כשנתיים לאחר מכן הואשם על ידי בתי המשפט הרוסיים ונשלח למעצר. בשנים 2010–2011 נוספו סעיפי אישום נוספים שהביאו להארכת תקופת מאסרו והוא שהה במאסר 10 שנים ו-10 חודשים. החלטת בתי המשפט הרוסיים הייתה מקור לביקורת ציבורית מקומית ובינלאומית והוא הוכרז על ידי רבים כאסיר פוליטי, שנעצר בהוראת הקרמלין על מנת למנוע אפשרות כי חודורקובסקי יתמודד למשרת נשיא רוסיה.

אתמול הזהיר שירות ביון החוץ של אסטוניה כי ניצחון רוסי במלחמה יגביר את האפשרות כי יתקיים עימות צבאי בין נאט”ו (שאוקראינה לא חברה בה) למוסקבה. המנכ”ל הנכנס של הסוכנות אמר, כחלק מהקדמה לדו”ח שנתי העוסק בביטחון בינלאומי  כי מטרתו של הנשיא הרוסי באוקראינה לא השתנתה, וזאת על אף הכישלונות ב-12 החודשים האחרונים, שסיכלו את תוכניתו להפיכה שלטונית מהירה.

“בינתיים, יש עדיין מספיק דלק כדי להמשיך ולתחזק את מכונת המלחמה. לרוסיה לא ייגמר בשר התותחים, החימוש מתקופת ברית המועצות או האימפריאליזם אותה מזינה התעמולה במדינה”, מסר המנכ”ל בנוסף. היערות אלו מגיעות בניגוד לדבריו של ראש סוכנות הביון הבריטית מחודש אוקטובר, שטען כי האספקה והתחמושת של רוסיה אוזלת.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes