תינוק חי וילד שכל משפחתו נספתה: סיפורי החילוץ של המשלחת הישראלית מהאסון בטורקיה

מפקד יחידת החילוץ וההצלה הארצית, אל״ם במיל’ גולן ואך, עדכן היום (רביעי) על פעילות משלחת “ענפי זית” לאזור רעידת האדמה בטורקיה, וסיפר כי עד כה חילצה המשלחת ארבעה לכודים.

למעלה מ-11 אלף הרוגים בטורקיה וסוריה; מאות אלפים מתחת להריסותניצולים לצד גופות, בין שמחה לעצב: סיפורי החילוץ מהאסון בטורקיה

“אנחנו ביום השני למשלחת, המשימה המרכזית שלנו היא הצלת חיים”, אמר ואך. “עיקר הפעילות  הינה סריקות לאיתור וחילוץ לכודים. הגענו לחמישה אנשים, ארבעה מהם חילצנו ואנחנו בדרך לחלץ את החמישי”.

“אנחנו רואים במשימה ערך חשוב מאוד בהצלת חיים וגם רוצים לייצג את מדינת ישראל בבמה שהיא מאוד נחשבת. כל מדינות העולם שולחות משלחות ורק בעיר שלנו יש 10 משלחות מהעולם”, ציין מפקד היחידה.

עוד אמר, כי המשלחת הישראלית היא הגדולה ביותר אשר הוציאה עד עכשיו את מספר הלכודים הגדול ביותר מזירת האסון. “אני חושב שהמהירות שבה הגענו לשטח היא זו שהביאה לתוצאות ואני מקווה שנביא עוד תוצאות טובות בהמשך. אנחנו מעריכים כי ניתן למצוא עוד לכודים גם בהמשך. עד חמישה שישה ימים אנחנו ממשיכים לחפש בצורה רצופה. מבחינתי אין הבדל בין השעות הראשונות לעכשיו”.

עוד אמר, כי “מה שהיה ביממה אחרונה מרגש במיוחד, כאשר אפילו בבתים שלא האמנו נמצאו לכודים. ילד בן 12 שמע את קולות החילוץ וצעק לנו, וחילצנו גם  ילד שבאותו חדר מתו בני משפחתו. חפרנו ומצאנו תינוק בן שנתיים והוצאנו אותו חי ועכשיו אנחנו עובדים על החילוץ של אמא שלו. אירועים מאוד מרגשים. משלחות כאלה בדרך כלל מפעילים למשך שבועיים אבל בכל הקשור לבית חולים שדה שנקים השיקולים הם קצת אחרים וזו יכולה להיות תקופה ארוכה יותר”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes