ראש ארגון “אבו לטיף” יישאר במעצר; המשטרה: יש 100 עדים וחשודים לחקור

בית משפט השלום בנצרת האריך בשבוע את מעצרו של נידאל אבו לטיף, החשוד שעומד בראש ארגון הפשיעה שעליו פשטה המשטרה מפרשת “המיליארדר השחור”. מעצרו של ראש מועצת ראמה, שאוקי אבו לטיף, החשוד בין היתר בסיוע לארגון, הוארך גם כן. הוא טען: “אני חף מפשע”

לבית משפט השלום בנצרת הובאו הערב (רביעי) חברי ארגון הפשיעה אבו לטיף, שנעצרו הבוקר במסגרת חקירת המשטרה שחשפה לפי החשד העלמות מס במיליארד שקלים וזכתה לכינוי “המיליארדר השחור”. בית המשפט האריך בשבוע את מעצרו של נידאל אבו לטיף, אחד מבכירי ארגון הפשיעה. 

נציג המשטרה אמר בדיון בהארכת מעצרו של נידאל אבו לטיף, החשוד בעמידה בראש ארגון הפשיעה, כי יש יותר מ-100 עדים וחשודים שעל המשטרה לחקור במסגרת הפרשה. אבו לטיף, שמעצרו הוארך כאמור בשבוע, נמצא כבר במעצר בעקבות פרשיה קודמת – ניסיון רצח של גבר במסעדה בכפר יאסיף בסוף חודש נובמבר האחרון. הוא נלכד אחרי מצוד ממושך, כשברשותו עשרות אלפי דולרים ושקלים במזומן. 

במסגרת הפרשה נעצר גם ראש מועצת ראמה, שאוקי אבו לטיף, ומעצרו הוארך גם כן בשבוע. “אני איש ציבור, אני חף מפשע, לא עשיתי שום דבר רע, פועל רק בשביל האוכלוסייה שלי”, אמר כשנכנס לאולם הדיונים. הוא חשוד בסחיטה, קשירת קשר וסיוע לארגון פשע על ידי עובד ציבור. 

בין העצורים בפשיטה המשטרתית על ארגון הפשיעה, שבה לקחו 700 איש, היה גם גמלאי יהודי של שירות הביטחון הכללי מהצפון שלפי החשד היה חבר בארגון. לצד 1.5 מיליון שקלים במזומן, נתפסו בפשיטה גם שעוני יוקרה ו-28 כלי רכב – בתוכם 15 רכבי יוקרה של למבורגיני, מייבאך ומרצדס. כמו כן הוחרמו שיקים בשווי עשרות מיליוני שקלים, יותר מ-80 חשבונות בנק ו-50 יחידות במקרקעין. בנוסף נעצרו גם שני רואי חשבון מוכרים מהגליל, ומעצרו של אחד מהם הוארך גם כן בשבוע.

לפי ההערכות במשטרה, משפחת הפשע של אבו לטיף מגלגלת מאות מיליוני שקלים בשנה, בין היתר באמצעות הונאות פורקס, סחיטה באיומים של דמי חסות מקבלנים, מתן הלוואות בשוק האפור, סחר בסמים ובאמצעי לחימה. הם משתפים פעולה עם ארגוני פשע בטובא-זנגריה ומרר, וגם עם ארגוני פשע ישראלים. 

המשפחה פעלה במשך שלושה עשורים עם רקורד עמוס בסכסוכים ובחיסולים בכפר ראמה שבגליל, אבל עלתה על הרדאר המשטרתי רק בשנת 2014 – כשהתערבה במלחמת החיסולים שהתנהלה באותה תקופה בנהריה בין מיכאל מור לשמואל הרוש. אבו לטיף צידדו בהרוש והעניקו לו מחסה כשהיה מבוקש על ידי המשטרה. גם את מעצר הבית שלו, ריצה הרוש אצל משפחת אבו לטיף. 

הברית הזו לא נעלמה מעיניו של מיכאל מור: אחרי שהרוש העביר למור מסר, דרישת שלום עוקצנית באמצעות הזמר דקל וקנין, שכלל לא היה מודע לכך שעבריינים עושים בו שימוש, הגיעה התגובה של מור. “כדאי לשמואל הרוש לרדת לבונקר ולהסתתר בכפרים ובהרים של החברים הערבים שלו עד להודעה חדשה. הנקמה תהיה קשה, מטענים וטילים יעופו עליו”, כתבו שליחיו של מור בפייסבוק.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes