מרפסת לכל כיוון: פנטהאוז מטריף ביפו העתיקה

פרויקט: שיפוץ מאסיבי לפנטהאוז ביפו

הדיירים: זוג

שטח בנוי: 360 מ”ר, 110 מ”ר מרפסות

אדריכלות ועיצוב פנים: ליליאן בן שוהם

כשנכנסים לפנטהאוז הדו-קומתי ביפו העתיקה אי אפשר שלא להתמסר לאווירת הרוגע והנועם השולטת במרחב. בית רחב ידיים, אך עם זאת חם וצנוע. הים והעיר העתיקה של יפו הנשקפים כמעט מכל פינה מהווים תפאורה מושלמת והופכים את החללים בבית לציור, בדיוק כמו שהדיירים חובבי האומנות חלמו.

הדירה שופצה שיפוץ מאסיבי עבור בני זוג בשנות ה-60 לחייהם שביקשו מהאדריכלית ליליאן בן שוהם שתיצור עבורם דירה מוארת ורגועה, בה יוכלו לארח גם באופן אינטימי וגם באופן המוני יותר.

בקומה העליונה של הפנטהאוז נמצא החלל הציבורי הכולל מטבח, סלון, סוויטת הורים ושירותי אורחים. בקומה התחתונה נמצא אגף האורחים ובו חדרי שינה, חדרי רחצה ופינת עבודה.

תקרת הבית משופעת ובה קורות עץ, כשקורת עץ ראשית חוצה את כל החלל הציבורי ומעניקה תחושת המשכיות ומרחב. תאורת אווירה נסתרת שולבה בין הקורות ויוצרת אפקט אור יפהפה כשהשקיעה מפציעה מהמרפסת המערבית. גרם מדרגות קונסולי עם מעקה זכוכית מחופה פרקט עץ הממשיך את חיפוי הרצפה בכל הבית, יוצר זרימה בין שני המפלסים.

אם אתם בעניין של פנטהאוזים משגעים, תעיפו מבט באלה:

זו כנראה אחת הדירות המרהיבות שעוצבו השנה בישראל

משהו פראי: באמצע רמת גן – פנטהאוז מוקף בג’ונגל מטורף

הקו העיצובי מינימליסטי, אלגנטי וחם. פלטת הצבעים והחומרים שנבחרו לבית היא גווני פסטל עם נגיעות של עץ טבעי, בשילוב מתכת וצבע שחור המעניק מראה אלגנטי ויוצר עניין בחלל הרגוע.

המטבח בצבע מוקה בהיר בשילוב משטח עבודה שחור המעניק קונטרסט ונגיעות עץ חמות ובו גם אי גדול ועליו מונחות כיריים. מקרר יינות גדול הוצב בקצה המטבח.

פינת האוכל הגדולה מוקמה בסמוך למטבח. “בני הזוג אוהבים לבשל ולארח ולכן היה להם חשוב שתהיה פינת אוכל גדולה ונגישה קרובה למטבח, שממנו יציאה לשתי מרפסות – האחת מתאימה לאירוח אינטימי של בראנץ’ ומרפסת שנייה לאירוח נרחב יותר, שם יש גם מטבח חוץ הכולל פינת ברביקיו וטאבון. כל חלל זכה למרפסת משלו. החלוקה הפנימית של הבית נעשתה בהתאם למרפסות והנוף נכנס פנימה מכל פינה”, מסבירה האדריכלית ליליאן בן שוהם.

הסלון מתחלק לארבע צלעות. צלע אחת פונה למערב וממנה נשקף הנוף עוצר הנשימה של הים. משם גם ניתן לצאת למרפסת הרחבה ובה ספה ומזרון רביצה. הוויטרינה השקופה יוצרת תעתוע ולרגע ניתן לחשוב שמדובר בתמונת נוף ולא בחלון זכוכית גדול המכניס את הנוף שבחוץ פנימה. הצבעים שנבחרו לריהוט הסלון בהירים ורגועים ומשתלבים עם פלטת הצבעים של הבית. קיר ובו טלוויזיה בשילוב מערכת המזגן נבנה בצלע הצפונית של הסלון. בצדו המזרחי קיר היוצר הפרדה חלקית של החלל עם קמין ומתקן לעצים. המדרגות מוקמו בצידו הדרומי של הפנטהאוז והן מובילות לקומה התחתונה.

סוויטת ההורים שנמצאת באותו מפלס עם החללים הציבוריים, ממשיכה את הקו העיצובי של הבית, משרה אווירת רוגע ושלווה. ארון בגדים גדול בנגרות אישית נבנה לאורך הקיר ובו משולבת ספרייה. ארונות נוספים הונחו בשני צידי של המסדרון המוביל לחדר הרחצה בו בצבעי פסטל ועץ כשבשאר חלקי הפנטהאוז. בגב המיטה קיר נגרות משולב עם תאורה היוצרת עניין בחלל. גוף תאורה נוסף ארוך ודק נמתח לאורך קורת התקרה.

שירותי האורחים דרמטיים ביחס לשאר הבית. הרצפה חופתה בשיש טבעי עם חריטה, כיור פרי סטנדינג שחור מעניק מראה ייחודי לחלל, גם הצבע שנבחר לאסלה הוא שחור. מראה גדולה נתלה על מנת להעניק תחושת מרחב בשל שיפוע התקרה.

“למרות גודלו המרשים של הפנטהאוז, הצלחנו ליצור בית חם, מזמין ואינטימי. שלל המרפסות מאפשרות שימושים שונים לכל שלב ביום ולכל סוג אירוח. בין אם רוצים לשתות קפה, לרבוץ בזולה או לצפות בשמש שוקעת בים”, מסכמת האדריכלית.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes