לידר יצאה לטיפול פוריות – ונרצחה: “היא התריעה – ועכשיו המשטרה באה”

לידר סוויסה, בת 33 מלוד, היא האישה שנרצחה הבוקר (רביעי) בפתח ביתה בעיר. שכן שלה נעצר בחשד לרצח אך משפחתה והשכנים האחרים אומרים כי הכתובת הייתה על הקיר ולא נעשה דבר.

“אין לי מילים. קשה מאוד. היא ילדה טובה, מלאך, עזרה לכולם. הוא רצח אותה בדם קר”, אמר אביה אלי סוויסה. “היא הייתה בדרכה לטיפול פוריות – ובסוף נרצחה. הוא הטריד אותה והיא התלוננה במשטרה. המשטרה הגיעה – וזהו. הוא היה מנתק את החשמל, סוגר את המים, דופק בדלתות ובורח. הבנתי שהיו הרבה תלונות משכנים. היא הייתה המלאך שלי ועכשיו היא הלכה”.

אחותה של לידר, קורל, גם סיפרה על ההתרעות מפני השכן החשוד ברצח. “היא פחדה ממנו. הוא דפק לה בדלת בשבוע שעבר. היא התקשרה למשטרה והם אמרו לה שתבוא לתחנה”, טענה האחות. “היא ירדה במדרגות כי היא פחדה לרדת במעלית. לא חשבנו שיקרה דבר כזה בחיים. יש לי הודעות בוואטסאפ ממנה מאתמול בעשר בלילה. לא פתחתי את ההודעות. היו צריכים לקחת אותו מפה מזמן. המשטרה לא הייתה צריכה לחכות שיקרה מקרה כזה ועכשיו כולם נמצאים פה ומתייצבים. כל המפקדים פתאום כולם פה. רק כשמתרחש רצח – אז באים? גם כשיש מישהו שמטריד צריך לבוא לפה”.

קורל סיפרה על אחותה ועל הסיוע הרב שנתנה לה: “היא הייתה הילדה הכי טובה בעולם, אין טובה ממנה. לא הייתה בה טיפת רוע. אני לא יודעת איך לספר לילדים שלי. היא כל יום הייתה עם הילדים שלי ולוקחת אותם מהגן, מקלחת אותם, משחקת איתם ומרדימה אותם. היא הייתה מביאה להם הכול מהכול. נפגשנו בפעם האחרונה אתמול”.

שכנתה קסניה, שניסתה להציל את לידר, סיפרה: “בבוקר בשעה 06:20 התעוררתי לצעקות “הצילו, הצילו”. ניגשתי לעינית של הדלת וראיתי אותה וגבר. איך שפתחתי את הדלת, הוא ברח. ראיתי אותה שכובה על המדרגות מלאה בדם. ראיתי שהיא לא נושמת והתחלתי לבצע בה פעולות החייאה. היא התמוטטה תוך שנייה. היא לא הייתה בהכרה כשניגשתי אליה”.

על התלונות נגד השכן החשוד ברצח היא אמרה: “שמעתי על התלונות, הוא גם היה אחראי להצפה של הבית שלי. לא פעם אחת הוגשה תלונה מצידה של המשטרה. פנינו גם לעמידר ואמרנו להם שהוא לא כשיר להיות בדירה לבדו, אבל הם לא הקשיבו. איך שסובבתי את המפתח, הוא ברח”.

עדה, בעלת דירה בבניין, סיפרה לוואלה! כי הנרצחת פנתה למשטרה לפני שבוע. עוד היא סיפרה כי כלתה הייתה האחרונה שראתה את הקורבן וניסתה להציל אותה. על החשוד סיפרה עדה כי “הוא היה צריך השגחה וחי בהזנחה. הוא בקושי היה יוצא מהבית והיה עושה נזקים בבניין. הבנתי שעמידר ניסו להוציא אותו משם”.

שכן אחר אישר את דבריה של עדה ואמר גם הוא כי הנרצחת התקשרה למשטרה בשבוע שעבר ושוטרים שהגיעו לבניין דיברו עם שניהם. עוד הוא סיפרה כי אמא שלה חיכתה לה מתחת לבית בבוקר וכשלא יצאה – היא התקשרה לחתן שלה. הוא פתח את דלת הכניסה לדירה ומצא את אשתו דקורה. לדבריו, החשוד ברצח הטריד את כל דיירי הבניין.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes