המשטרה פשטה על ארגון הפשע אבו לטיף, ששמו נקשר לרציחות וסחיטת אזרחים בצפון

המשטרה פשטה על ארגון הפשע אבו לטיף, ששמו נקשר לרציחות וסחיטת אזרחים בצפון

בתום חקירה של כשנה, הגיעו כ-700 שוטרים ואנשי רשויות החוק הגיעו ל-21 חשודים, בהם ראש מועצה. לאחרונה זוהה כי הארגון חדר לשלטון המקומי והשתלט על מכרזים ממשלתיים

February 08th, 09AM February 08th, 09AM

21 חשודים נעצרו הבוקר (רביעי) בבתיהם במסגרת פשיטה משטרתית על ארגון הפשע אבו לטיף, החולש בעיקר על רשויות ערביות ודרוזיות בצפון הארץ. בין העצורים גם ראש מועצה מקומית. במשטרה מסרו כי אנשי הארגון נקשרו באירועי גביית דמי חסות, התערבות במכרזים ציבוריים, השתלטות על עסקים, סחיטה באיומים, ואירועי אלימות. במשטרה מסרו כי ראשי הארגון חשודים בעבירות כלכליות, בהם העלמת מס בשווי מיליארד שקל.

אבו לטיף נחשב לאחד משלושת ארגוני הפשיעה הבולטים בחברה הערבית, יחד עם הארגונים חרירי וג’רושי, והחדירה המודיעינית אליו נחשבת לקשה כיוון שחבריו הם קרובי משפחה. בשנים האחרונות זיהו במשטרה כי הארגון הצליח לחדור לשלטון המקומי בצפון ולזכות במכרזים ממשלתיים באמצעות קבלנים שפעלו מטעמם, או שנסחטו על ידי אנשי הארגון בפרויקטים לאומיים כמו סלילת כבישים. שמו של הארגון נקשר בשנים האחרונות בכמה מקרי רצח, בהם של ג’והרה חניפס שנהרגה בפיצוץ רכב בשפרעם בשנה שעברה.

כ-700 שוטרים ואנשי רשויות האכיפה השתתפו בפשיטה על הארגון, בהם גם אנשי רשות המיסים והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ובימים הקרובים צפויים לפי המשטרה מעצרים נוספים. במשטרה הוסיפו כי במסגרת המאבק בארגון נהרג אחד מחבריו בחילופי אש עם שוטרים ביישוב מראר לפני כשנה, ולפני כחודשיים נפצע חבר נוסף בארגון באורח קשה בנסיבות דומות. עוד נמסר כי בשל החשש של תושבי האזור להתלונן נגד ארגון הפשע, שוטרי המחוז הצפוני התחזו לקבלנים על מנת להפוך למטרות עבור חברי אבו לטיף.

מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שוקי תחאוכה, אמר בעקבות הפשיטה כי “זהו יום היסטורי חשוב בלחימה בפשיעה המאורגנת במדינת ישראל”, והודה לרשויות השונות שסייעו בחקירה – בהן גם היחידה להגנת עדים. המפכ”ל יעקב שבתאי הוסיף כי “זיהינו את הארגון הזה כמחולל הפשיעה העיקרי בצפון וסימנו אותו כמטרה. לאחר כשנה של חקירה מורכבת ויצירתית שבה עבדה המשטרה בשיתוף הפרקליטות ורשות המיסים, השיגו שוטרי מחוז צפון די ראיות על מנת להפליל את בכירי הארגון”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes