המאפייה נסגרה, הקונדיטוריה פועלת: תמונות בלעדיות מהאגפים הביטחוניים בשב”ס

בן גביר הכריז על סגירת מאפיות בבתי הכלא הביטחוניים, אז האסירים אופים לאפות על טאבון מאולתר. במחסן שלהם יש בשר, דגים ומצרכים להכנת עוגות, והם מכינים שווארמה באמצעות קופסת שימורים ו-DVD. יש גם שולחן פינג פונג. “אם הם מוצאים תפוח רקוב הם דורשים סחורה חדשה”, מספר סוהר

אם אין פיתה – תאכלו עוגות: ההנחיה שהעביר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לשב”ס, שלפיה יש לסגור מאפיות פיתות בבתי הסוהר נפחא וקציעות, לא מרשימה במיוחד את המחבלים שכלואים שם. תמונות בלעדיות שהגיעו לידי ynet ו”ידיעות אחרונות” מתוך האגפים הביטחוניים מציגות את התנאים הטובים שלהם זוכים האסירים – לפחות בהיבט הקולינרי. 

התמונות מתוך האגפים הביטחוניים בשב”ס ממחישות למעשה את התנאים המפליגים שהמחבלים ממשיכים לקבל גם בימים אלה בכלא הישראלי, על אף הבטחותיו של בן גביר “לעשות סוף לחגיגה”. לפני כחודש הוא צייץ בטוויטר: “ביקרתי אתמול בכלא נפחא בעקבות בניית תאים חדשים כדי לוודא שמי שרצח יהודים לא יקבל תנאים טובים יותר מהקיים. אמשיך לטפל בתנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים, תוך מגמה להפסיק את המדיניות שהייתה עד היום”.

אלא שמתברר, כאמור, שהמחבלים הכלואים בישראל נהנים משירותים לא רעים – והם כנראה מסתדרים בלי פיתה “תוצרת בית” בתפריט. בין היתר הם מקבלים קופסאות שימורים, פירות וירקות טריים, בשר ועופות, חומרי גלם להכנת עוגות ומאפים וכן דבש של יד מרדכי. בנוסף עומדת לרשותם מכונה להכנת קוביות קרח. האסירים בנו גם טאבון מאולתר להכנת לאפות ומתקן שבו אפשר להכין גליל שווארמה. אם יישאר להם עוד כוח אחרי הארוחה, עומד לרשותם שולחן פינג פונג. תנאים כאלה אסירים ישראלים לא יקבלו כנראה לעולם.

“הצעד של סגירת המאפיות הוא בעיקר פופוליסטי, הם ממשיכים לקבל פיתות וגם מכינים לעצמם בכלא”, סיפר ל-ynet ול”ידיעות אחרונות” סוהר שמשרת באגף ביטחוני באחד מבתי הכלא בשב”ס. “הם מאלתרים טאבון מסיר הפוך ומכינים לעצמם לאפות. באחד החיפושים נדהמנו למצוא מכונת שווארמה מאולתרת שהם הכינו מקופסת שימורים גדולה ומנוע של DVD, שאותו הם פירקו. הם מבשלים לעצמם באגפים ומקבלים סחורה טרייה כיד המלך. הם אוהבים במיוחד עגבניות ירוקות להחמצה. בכל אגף יש אסיר ביטחוני שהוא על תקן הקונדיטור, מכין את כל המתוקים. כמובן שיש באגף את כל המצרכים לכך.

“בכניסה לכל אגף אפשר למצוא מכונה להכנת קוביות קרח כדי שחלילה לא ישתו מים בטמפרטורת החדר. יש להם גם מקפיאים גדולים שבהם הם מאחסנים כמויות של עוף, בשר ודגים, שכמובן מגיעים טריים. יש להם באגף גם מתקני כושר ושולחנות פינג פונג. אז אחרי כל זה מדברים על סגירה של מאפיות? זו הרי בדיחה לעומת מה שהאסירים הביטחוניים מקבלים. אסיר פלילי רק יכול לחלום על מה שמחבל מקבל משב”ס”.

על יחסי הכוחות בכלא אמר הסוהר: “סוהרים לא מפחדים מהם, אין לסוהר שום כוח עליהם. אי אפשר לדבר איתם, הכול מתנהל מול דובר האגף. במקרים רבים מפקדים לא מגבים את הסוהרים. אם למשל מגיע ארגז תפוחים ויש בו אחד רקוב בטעות, הם מוציאים את כל הסחורה החוצה מהאגף ודורשים סחורה חדשה וטרייה. נותנים להם מה שהם רוצים רק כדי שיהיה שקט. אז יש שקט, אבל זה מה שפוגע בסוף בהרתעה. זה הופך אותנו לבדיחה”.

משב”ס נמסר בתגובה: “תנאי המחיה של האסירים הביטחוניים נקבעו על ידי הדרג המדיני. ככלל, מתקני ספורט מותקנים בכלל החצרות בשירות בתי הסוהר. נציין כי כבר לפני שנה וחצי דרש שב”ס לקיים דיון מהותי בתנאי האסירים בפני הקבינט הביטחוני,שבו יציגו שלל הגופים את עמדתם”. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes