אחרי העיצומים, חודשו ההמראות מנתב”ג: “נתקענו במטוס, איש לא עונה”

העובדים שבתו במשך 4 שעות ולא פרקו מזוודות, מה שהוביל לתורים ארוכים לצ’ק-אין, וגם נוסעים שעלו למטוס נתקעו. “חיכינו בלי שום עדכון או הבנה מתי נמריא”, אמר נוסע שהמתין במטוס זמן ממושך

אחרי ארבע שעות של עיצומים – שבה לאט לאט לסדרה התנועה בשדה. ועד העובדים של רשות שדות התעופה קיים הבוקר (רביעי) שביתת מחאה בנמל התעופה בן גוריון על רקע טענה שלפיה ההנהלה מפירה הסכמים. בעקבות עיצומי העובדים, הורגשו שיבושים קשים בשדה, שבמשך שעות ארוכות לא פרקו מזוודות ולא עשו הליך של עלייה למטוס (בורדינג). בסך הכול עוכבו 25 המראות, ונוסעים רבים שכבר עלו למטוסים התלוננו על קשיים בתוכם. 

עם תחילת המחאה אמרו בוועד עובדי רשות שדות התעופה: “היום בין השעות 10:00-14:00 יקיימו העובדים אספות הסברה בשל אי קיום הסכמים. ייתכנו שיבושים בשעות אלה”. רק לקראת השעה 14:00 בצהריים שבו העובדים לפעילות. 

נועם סיפר: “העלו אותנו למטוס למרות השביתה, ועכשיו אנחנו מחכים בלי שום עדכון או הבנה מתי נמריא. זו פשוט בושה שמחזיקים אותנו, ציבור הנוסעים, כבני ערובה”. 

גולש אחר כתב במייל האדום של ynet: “אנחנו תקועים במטוס 40 דקות, בלי אוויר. צוות המטוס לא יודע להגיד לנו מה קרה ולמה. אנשים סובלים פה, צורחים כאן. שירות לקוחות של נתב”ג לא עונים. צלצלנו למשטרה שלא נתנה מענה”. 

הנוסע ערן טורקי סיפר: “אנחנו טסים לאיטליה וכבר פה שעה וחצי בגייט. הטיסה הייתה אמורה להמריא ב-11:20 ומאז אנחנו מחכים פה. הגיעו כבר הנוסעים של הטיסה הבאה וכולם פה יושבים על הרצפה ואין עם מי לדבר. לוח הטיסות מתעדכן שיש עיכוב אבל לא ברור מתי נמריא, אם בכלל. לפי מה שהבנו העיצומים זה עד שתיים. מקווים שהטיסה תצא מיד אחרי”.

אור הראל, שתקוע במטוס שאמור לעשות את דרכו לבודפשט, אמר: “המנועים לא עובדים אז אין אוויר, הדלתות סגורות כולם חנוקים. אחד הנוסעים תקף את הדיילת, כי היא לא ידעה להגיד לו מה קורה. אשתי נחנקה פה, היה לה התקף חרדה. פתחו לה את הדלת בלי מדרגות בשביל שתוכל לנשום אוויר. אנשים פה קנו שתייה בתשלום ולא בחינם, כי הם לא מחלקים כלום וכל הזמן אומרים לנו ‘עוד שתיים שלוש דקות נזוז'”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes