תחרות ה-AI: כך נראה מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט

רק אתמול (שני) גוגל הכריזה על Bard, הכלי החדש למנוע החיפוש המשלב בינה מלאכותית בדומה ל-ChatGPT, ועכשיו יש דיווחים שמיקרוסופט, ששותפה ב-ChatGPT, עומדת לעשות אותו דבר עם הטכנולוגיה.

אתר הטכנולוגיה הגדול The Verge דיווח שהשבוע לכמה דקות צץ לו לפתע ממשק חדש לבינג, ונעלם. עמוד הבית שעוצב מחדש ומכונה “בינג החדש”, כולל הטמעה של ChatGPT, כאשר תיבת החיפוש הבינארית הוחלפה בתיבה המוכרת כבר משירות הבינה המלאכותית שמשגע את העולם – “שאל אותי כל דבר”. נסייג ונאמר שלא היו אימותים לדיווח, ומיקרוסופט סירבה להגיב על מה שנראה כמו מנוע החיפוש המעודכן שלה שלכאורה דלף (או כבר עלה לניסוי ציבורי שירד).

העמוד החדש, כך נראה, מסוגל לצטט מקורות, בניגוד לבינה המלאכותית שלא מציינת מהיכן היא מתבססת על המידע שלה. הממשק, כך מדווחים משתמשים בטוויטר, הוא ממשק דיאלוגי בדומה למה שמקבלים ב-ChatGPT המקורית.

הבעיה, מזהירים מומחים, וגם גוגל בעצמה בעבר בהתייחסות למודלים של בינה מלאכותית – שהתוצאות, גם אם טבעיות יותר לעין ולאוזן האנושית בשפתן, עשויות להיות שגויות ואפילו מסוכנות, וזה עשוי להיות בעייתי בעולם שבו חיפוש בגוגל הפך להיות מקור סמכות עיקרי.

גוגל בעצמה כזכור, התייחסה בעבר לבעיות של מנועים דוגמת ChatGPT, כמו שכפול של נטאי חברתי שלילי, גזענות או נטייה להציג מידע שגוי כעובדות (בגוגל מכנים זאת “הזיות ידע”). האם כך עומד להיראות מעכשיו החיפוש שלנו? נצטרך לחכות ולראות.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes