רשמית: ORA הסינית החשמלית בישראל. תשתלט על השוק?

אחרי חודשים של טפטוף שמועות, הבוקר הוכרז רשמית על תחילת השיווק של ORA בישראל. המותג הסיני הינו זרוע ייצוא נוספת של קונצרן גרייטוול, שנציגות נוספת שלו בישראל היא עם חטיבת היוקרה שלו WEY.

היבואנית שקיבלה את זיכיון הייבוא של המותג היא כלמוביל, בכך משלימה הקבוצה את ייצוג יצרניות רכב מאירופה (מרצדס), יפן (מיצובישי) וקוריאה (יונדאי וג’נסיס).

הפאנקי קאט, כך נקרא הדגם הראשון של היצרנית הוא מכונית קומפקטית חשמלית, מהבחינה הזו, היא היחידה בקטגוריה שבעבר נכחה בה רק ניסאן ליף. גישה שונה לשוק בו החשמליות העממיות יותר הלכו קודם כל לכיוון של קרוסאוברים קטנים דוגמת ג’ילי גיאומטרי C ו-BYD אטו 3.

העיצוב החיצוני הלא שגרתי והעגלגל מטעה, אבל המימדים האמיתיים של המכונית נטועים עמוק בתחום המשפחתיות הקומפקטיות. האורך הכללי הוא 4.2 מטרים, הגובה הוא 1.6 מטרים, הרוחב עומד על 1.8 מטרים ובסיס הגלגלים 265 ס”מ (לצורך ההשוואה, גדול בס”מ מזה של פולקסווגן גולף). לעומת זאת, נפח תא המטען קטן משל מכוניות סופר מיני – 228 ליטרים בלבד.

הדגם יגיע בשלוש רמות גימור PRO, PRO+ ו-GT. כבר ברמת הכניסה היא מצוידת בלוח מחוונים דיגיטלי 10.25 אינץ’ ומערכת מולטימדיה בגודל זהה (כרגע עדיין בלי תאימות אנדרואיד או אפל), בקרת אקלים מפוצלת, הפעלה קולית, שקעי USB ליושבים מאחור, טעינה אלחוטית לנייד, מושבים קדמיים חשמליים, מושבי דמוי עור. רמות הגימור PRO+ ו-GT מוסיפות חניה אוטומטית, זכרונות למושבים, גג פנורמי, חימום, קירור ועיסוי למושבים ודלת תא מטען חשמלית.

מבחינת מערכות הבטיחות, מעבר ל-5 כוכבי ריסוק ותואר “הטובה בקטגוריה” במבחני הריסוק האירופיים, לפאנקי קאט יש את רשימת המערכות המלאה שכוללת בלימת חירום אוטומטית בנסיעה לפנים ולאחור, תיקון סטייה מנתיב, זיהוי רכב ב”שטח מת”, ניטור נהג, מערכת למניעת שכחת ילדים במכונית, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת זיהוי תמרורים משולבת בבקרת השיוט האדפטיבית.

על הנעת המכונית יחידת כוח אחת ושני מארזי סוללות הראשון בקיבולת 47.8 קוט”ש והשני 63.1 אלו מספקים טווח מוצהר של 310 ק”מ בגרסת ה-300, 420 ק”מ בגרסת ה-400 ו-400 ק”מ ב-GT.

המנוע עצמו, מספק 171 כ”ס ו-25 קג”מ שעוברים לגלגלים הקדמיים. הביצועים ה-8.2 שניות ל-100 בגרסת ה-400 או 8.3 שניות ב-300.

המכונית תומכת בעד 80 קילוואט בטעינת DC מהירה עם הגעה מ-20 ל-80% ב-38.5 דקות בסוללה הקטנה או 46 דקות בגדולה. זמני הטעינה משקע רגיל עומדים על 5.5 שעות ו-6.5 שעות בהתאמה.

רגע לפני המחירים, ב-ORA מציעים לרוכשים חבילת שירות נרחבת מאוד, לא כזו שמכירים בתחום המכוניות העממיות (יחסית). וזו כוללת שירות 24/7, שירותי טעינה בדרך, איסוף והחזרה של הרכב לטיפולים, רכב חליפי במקרה של התארכות זמן טיפול מעבר ל-4 שעות.

שגרת הטיפולים עצמה: שנתיים או 30 אלף ק”מ והאחריות לרכב עצמו היא ל-5 שנים ללא הגבלת ק”מ ו-8 שנים או 160 אלף ק”מ לסוללה.

מחירי הפאנקי קאט מתחילים ב-145 אלף שקלים ל-300 PRO, כאשר רמת הגימור PRO+ של גרסה זו תעלה 154 אלף שקלים.

ה-400 שתגיע רק ברמת הגימור PRO+ קופצת ל-172 אלף שקלים.

גרסאות ה-GT המוסיפות חבילת אבזור והופעה ספורטיבית עולות 175 אלף שקלים ל-300 ו-185 אלף שקלים.

ל-900 הלקוחות הראשונים יימכרו המכוניות ששוחררו מהמכס לפני עליית המס והמחיר שלהן יעמוד על 138 אלף שקלים ל-300 PRO ו-147 אלף שקלים ל-PRO+. ה-400 תעלה 165 אלף שקלים וה-400GT 175 אלף שקלים.

הפאנקי קאט אומנם נציגה יחידה של חשמליות בקבוצה שלה, אבל מבחינת טווחי המחיר תתחרה בקרוסאוברים כמו ג’ילי גיאומטרי C או BYD אטו 3, שניהם עם טווח גדול משלה ומקדם הגובה וההופעה. עד כמה היא משכנעת על הכביש כדי להצדיק את המחיר? מבחן בקרוב.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes