צפו בזרימות בנחלים ובשלג בגולן, והתחזית ללילה ולימים הקרובים

הרוחות החזקות שהגיעו עם הסערה “ברברה” ייחלשו הלילה, והטמפרטורות ימשיכו לרדת. מחר בבוקר ייתכן שלג קל בפסגות הגבוהות בגליל ובמרכז, סיכוי לפתיתים לבנים גם בשכונות הגבוהות בירושלים. שיאנית המשקעים ביממה האחרונה – באזור הבירה, שם נמדדו 106 מ”מ. כבישים נחסמו בגולן עקב השלג

הסערה “ברברה” קרובה לעזוב אותנו, אבל עדיין נותנת את אותותיה: היום (שלישי) המשיך לרדת גשם בהפוגות מהצפון ועד צפון הנגב, ושלג כבד ירד בחרמון. גם ביישובי צפון הגולן ירד היום שלג – שנערם – וצבע בלבן את הכבישים, השדות והבתים. הרוחות החזקות שהגיעו עד כדי משבים של 99 קמ”ש ייחלשו הלילה ומחר, אבל הטמפרטורות צפויות לרדת עוד – ויהיה קר. צפו בזרימות בנחלים שבסרטון בפתח הכתבה.

גם מחר ימשיך הגשם לרדת בהפוגות, ושלג יירד בחרמון ובגולן. הלילה ומחר בבוקר ייתכן גם שלג קל בפסגות ההרים הגבוהים בגליל ובמרכז – וקיים גם סיכוי לשלג או שלג מעורב בגשם בשכונות הגבוהות של ירושלים. משעות אחר הצהריים ההפוגות בגשם יהיו ארוכות יותר, והוא ייפסק בהדרגה. גם מחר בלילה צפוי להיות קר מאוד. ביום חמישי לא צפוי גשם רוב הזמן, אבל ייתכן גשם מקומי מדי פעם. בלילה יש חשש מקרה במקומות הנמוכים והגבוהים, והטמפרטורה תהיה סביב 0 מעלות.

בסוף השבוע הטמפרטורות יעלו אבל עדיין יהיה קר יחסית. למרות זאת, לא צפוי גשם בסוף השבוע.

הטמפרטורות החזויות הלילה ומחר: ירושלים 7-4, תל אביב 13-11, חיפה 11-9, צפת 4-3, קצרין 10-6, טבריה 15-9, נצרת 10-6, עפולה 13-8, בית שאן 15-9, לוד 14-9, אשדוד 14-10, עין גדי 17-13, באר שבע 10-7, מצפה רמון 6-4 ואילת 19-12.

שיאי הגשם ביממה האחרונה נמדדו באזור ירושלים. נכון לשעה 17:00, בקיבוץ צובה שבהרי ירושלים נמדדו 113 מ”מ, ובבירה עצמה 106 מ”מ. מקום נוסף שבו נמדדו יותר מ-100 מ”מ ביממה האחרונה הוא קיבוץ נתיב הל”ה – שם ירדו 102 מ”מ. בהר חרשה שבשומרון ירדו ביממה האחרונה 90 מ”מ, ובמעלה אדומים ירדו 85 מ”מ. יישובים נוספים שבהם נרשמה כמות מרשימה של משקעים ביממה האחרונה הם קיבוץ גת (72 מ”מ), קיבוץ נגבה (64), אריאל (63) קיבוץ חפץ חיים (56) ונחשון (55).

באזור החוף נרשם ביממה האחרונה דווקא מיעוט יחסי של משקעים: בחדרה נמדדו 12 מ”מ, בתל אביב 14, ובאשקלון 12. בכפר הירוק שליד רמת השרון ירדו 20 מ”מ, ובבית דגן 23. בנתב”ג נמדדו ביממה האחרונה 28 מ”מ. בצפון נמדדו 53 מ”מ בקיבוץ כפר גלעדי שבאצבע הגליל, 45 מ”מ במרום גולן, 32 מ”מ בקיבוץ דפנה ו-29 בכפר בלום. ביישוב חרשים שמצפון לכרמיאל נמדדו 28 מ”מ.

הגשם בצפון הביא את הנחלים באזור לזרום. כבר אתמול תועד מפל סער שוצף מים, וכך גם נהר הירדן שכמעט עלה על גדותיו באזור יסוד המעלה. גם בנחל כסלון שבהרי ירושלים תועדה זרימה חזקה מאוד – כתוצאה מהכמות הגדולה של המשקעים שירדה שם היום. גם נחל דרגה שבמדבר יהודה החל לזרום, ובשפך שלו אל ים המלח תועד כתם גדול של סחף.

המשטרה מסרה כי בעקבות שלג כבד באזור הגולן נחסמו הכבישים הבאים: כביש 989 – בין מפל סער לנווה אטיב/מג’דל שמס; כביש 99 בין מפל סער למסעדה; כביש 91 בין השריון לצומת עין זיוון; כביש 98 בין הבשן לעין זיוון; כביש 978 בין וואסט למסעדה; וכביש 959 בין וואסט למרום גולן. 

מוקדם יותר, בשכונת ניסן בחדרה, קרסו כמה עצים בבת אחת כתוצאה מהרוחות. יגאל רובין, שצילם את העצים, סיפר כי “הכול קרה ברבע שעה – היו רוחות מאוד חזקות וגשם מאוד חזק, שגרמו לנזקים כבדים. עצים קרסו על הכביש, על מכוניות ועל כבלי חשמל. ההצללה מעל גן ציבורי עפה, רעפים מגג בית כנסת התעופפו גם כן באוויר. בנס לא היו נפגעים”.

אירועים לא-רגילים התרחשו היום גם בנמל תל אביב, שם תועד קצף לבן מכסה את דק העץ בנמל. במקביל, כתוצאה מהרוחות בלילה האחרון התנתקו קורות חיפוי במגדלי גינדי TLV ונפלו למרפסות של הדיירים. 

מנהל אגף הנדסת רשת בחברת החשמל, הרצל פרידמן, סיפר הבוקר לאולפן ynet כי החברה נמצאת במתכונת חירום. “זה אומר הפסקת כל העבודות היזומות שלנו ותגבור העובדים בשטח והמוקד”, אמר פרידמן. “מזג האוויר הזה מאופיין ברוחות חזקות ועצים שקורסים לנו על הרשת. באשדוד נפל פיגום וקרע לנו את החוטים. לשמחתי האירועים נגמרו בקריעת חוטים כתוצאה מעצים שנפלו. כשזה קורה אנחנו מגיעים לשטח ומחזירים, כמה שעות והחשמל חוזר. לשמחתי לא חווינו אירועי קיצון”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes